Anna Zalewska po prostu się rozpłynęła. Ujawniono, że jej obowiązki przejęli wiceministrowie

"Majówka" Anny Zalewskiej jest o wiele dłuższa niż innych.
"Majówka" Anny Zalewskiej jest o wiele dłuższa niż innych. Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Minister edukacji Anny Zalewskiej nie będzie na drugiej odsłonie oświatowego okrągłego stołu. Jak się okazuje, jej udział w pracach ministerstwa jest coraz mniejszy. Większość zadań w resorcie wykonują jej zastępcy – Marzena Machałek i Maciej Kopeć.


Jak wynika z ustaleń radia RMF FM, Zalewska nie weźmie udziału ani w konferencji prasowej organizowanej przed posiedzeniem oświatowego okrągłego stołu, ani w samych obradach. To właśnie zastępcy szefowej MEN poprowadzą dwa panele dyskusyjne – o jakości w systemie edukacji i roli nauczycieli.

Co więcej, dziennikarze radia ustalili, że Anna Zalewska nie brała udziału w pracach nad specustawą maturalną. Odpowiedzialny ma za nią być wiceminister Kopeć. Zalewska nie organizowała także grona wolontariuszy, dzięki którym udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty.Co zastanawiające, zarzuty wobec minister, jakoby miała zaniedbywać swoje obowiązki kosztem prowadzenia kampanii wyborczej do Europarlamentu, także nie są trafione. Zalewska nie pojawia się na spotkaniach organizowanych przez PiS.

Warto wspomnieć, że od dłuższego czasu Anna Zalewska nie pojawia się w mediach. Szefowa MEN startuje w majowych wyborach z "jedynki" w regionie dolnośląskim.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach