Abp Jędraszewski bije na alarm. Na Wawelu mówił o "dramacie" i uderzył w byłego premiera

Abp Marek Jędraszewski 3 maja mówił o sytuacji Polski w Unii Europejskiej.
Abp Marek Jędraszewski 3 maja mówił o sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Fot. Marcin Stepien / Agencja Gazeta
– Współcześnie rozgrywa się dramat odnoszący się do Polski jako dobra wspólnego – mówił 3 maja abp Marek Jędraszewski podczas mszy w Katedrze Wawelskiej. Duchowny nawiązał też do niedawnej wypowiedzi byłego premiera Marka Belki.


Abp Marek Jędraszewski wskazywał na "spór o miejsce suwerennej Polski w ramach Unii Europejskiej, zwłaszcza dotyczący tego jaki mamy przyjąć wymiar ideowy, moralny, a także polityczny i ekonomiczny".

– Jest to także dramat, który się odnosi do dobra wspólnego w wymiarze wewnętrznym. To spór między dążeniem do osiągnięcia materialnych korzyści, a opowiedzeniem się za wyższymi wartościami – przekonywał duchowny.

Arcybiskup odniósł się również do słów Marka Belki. Były premier niedawno stwierdził, że jego zdaniem "dzisiaj w polityce trzeba kłamać". – Nie to, że kłamstwo ma krótkie nogi. Ma szybkie nogi. Jedno kłamstwo trzeba przykryć kolejnym, żeby o tamtym ludzie zapomnieli – przekonywał polityk w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem.

Metropolita krakowski zauważył, że polityka prowadzona w ten sposób uniemożliwia jakikolwiek dialog czy porozumienie. – Usuwa możliwość jakiekolwiek sensownego porozumienia się, gdy chodzi o dobro ojczyzny. Trzeba wrócić do duchu solidaryzmu – apelował.

Niedawno abp Jędraszewski znalazł się w centrum uwagi za sprawą innych wypowiedzi. – Nie należy przenosić win i grzechów nielicznych osób duchownych na wszystkich kapłanów. Taka postawa byłaby jawną niesprawiedliwością i krzywdą – mówił podczas niedzielnej mszy św. z okazji święta Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

Przy okazji uderzył w ludzi LGBT i równość (gender), wspomniał też o kryzysie wartości w polskim szkolnictwie. To wszystko jego zdaniem niszczy godność człowieka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki