Drastyczna zmiana bilansu ofiar pożaru rosyjskiego samolotu. "Przeżyło 37 pasażerów"

Bilans ofiar śmiertelnych pożaru samolotu Suchoj Superjet 100 w Moskwie drastycznie wzrósł.
Bilans ofiar śmiertelnych pożaru samolotu Suchoj Superjet 100 w Moskwie drastycznie wzrósł. Fot. Twitter.com/VericVera
Późnym wieczorem w niedzielę Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował o wprost szokującej aktualizacji bilansu ofiar śmiertelnych pożaru samolotu Suchoj Superjet 100. Wcześniej donoszono o 13 zabitych, tymczasem okazuje się, że jest ich co najmniej 41!


– Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, na pokładzie samolotu Moskwa-Murmańsk było 78 osób, w tym członkowie załogi. Według zaktualizowanych danych, które jak dotąd zgromadzili śledczy, przeżyło 37 osób – oznajmiła Swietłana Petrenko z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Jak informowaliśmy wcześniej w naTemat.pl, samolot pasażerski linii Aerofłot musiał wylądować awaryjnie na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie w niedzielę po południu. Suchoj Superjet 100-95B leciał z rosyjskiej stolicy do Murmańska, ale od razu po starcie pojawiły się problemy. Z powodu złej pogody lądowanie udało się dopiero przy drugiej próbie.Początkowo wydawało się, że wszystkich pasażerów i członków załogi udało się ewakuować. Później rosyjskie media donosiły o "tylko" jednej ofierze śmiertelnej i kilkunastu rannych. Później ogłoszono "ostateczny" bilans, według którego zginęło trzynaście osób. Rosyjskie służby nie wyjaśniły, skąd tak potężny błąd w ocenie sytuacji.

Przypomnijmy, iż przebieg akcji ratunkowej na płycie lotniska Moskwa-Szeremietiewo ostro skrytykował kapitan Piotr Czuban. Doświadczony pilot i były Dyżurnym Operacyjnym Lotniska Chopina w Warszawie nazwał zachowanie Rosjan "ratowniczym przedszkolem". Wskazał on, iż lotniskowa straż pożarna zareagowała z zawstydzającym opóźnieniem.


źródło: Interfax
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN