Rząd prawie zdementował doniesienia o odprawie Morawieckiego z BZWBK. Pominęli ważny szczegół

Książka "Delfin" o premierze Morawieckim ukaże się 20 maja. Kilka dni temu ukazała się także książka Tomasza Piątka "Morawiecki i jego tajemnice".
Książka "Delfin" o premierze Morawieckim ukaże się 20 maja. Kilka dni temu ukazała się także książka Tomasza Piątka "Morawiecki i jego tajemnice". fot. Maciej Jaźwieck/Agencja Gazeta
Czy Mateusz Morawiecki otrzymał odprawę po odejściu z Banku Zachodniego WBK? Tak twierdzą autorzy książki "Delfin", jednak zaznaczają, że pieniądze do ręki polityka PiS jeszcze nie trafiły. Do sprawy odniósł się rząd.


Już 20 maja w księgarniach pojawi się książka o premierze zatytułowana "Delfin. Mateusz Morawiecki" Piotra i Jakuba N. Gajdzińskich. Choć publikacja nie miała jeszcze premiery, już zrobiło się wokół niej dużo szumu. "Super Express" wyciągnął z niej informację o tym, że szef rządu zaadoptował dwoje dzieci, a kontrowersyjną okładkę skrytykowała opozycja. Jednak, jak ustaliła Anna Dryjańska z naTemat, mogła to być medialna ustawka Mateusza Morawieckiego z tabloidem, by zdyskredytować książkę Gajdzińskich.

Z "Delfina" pochodzi również informacja, że po odejściu ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki otrzymał odprawę. A właściwie wciąż na nią czeka. Według Gajdzińskich pieniądze do tej pory leżą na specjalnym koncie bankowym i nie zostały jeszcze wypłacone.

Na te doniesienia szybko zareagowało Centrum Informacyjne Rządu. "W związku z informacjami odwołującymi się do nieopublikowanej jeszcze książki Piotra Gajdzińskiego informujemy, że Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska Prezesa Banku Zachodniego WBK" – czytamy w oświadczeniu. CIR dodało również, że "wszelkie informacje odnoszące się do stanu majątkowego Prezesa Rady Ministrów są umieszczone w publicznie dostępnych oświadczeniach majątkowych".Jak podkreśla jednak Onet.pl, w książce "Delfin. Mateusz Morawiecki" nie napisano, że premier otrzymał odprawę, ale że ta czeka na niego w banku. Centrum Informacyjne Rządu do tego się jednak nie odniosło.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką