Rząd prawie zdementował doniesienia o odprawie Morawieckiego z BZWBK. Pominęli ważny szczegół

Książka "Delfin" o premierze Morawieckim ukaże się 20 maja. Kilka dni temu ukazała się także książka Tomasza Piątka "Morawiecki i jego tajemnice".
Książka "Delfin" o premierze Morawieckim ukaże się 20 maja. Kilka dni temu ukazała się także książka Tomasza Piątka "Morawiecki i jego tajemnice". fot. Maciej Jaźwieck/Agencja Gazeta
Czy Mateusz Morawiecki otrzymał odprawę po odejściu z Banku Zachodniego WBK? Tak twierdzą autorzy książki "Delfin", jednak zaznaczają, że pieniądze do ręki polityka PiS jeszcze nie trafiły. Do sprawy odniósł się rząd.


Już 20 maja w księgarniach pojawi się książka o premierze zatytułowana "Delfin. Mateusz Morawiecki" Piotra i Jakuba N. Gajdzińskich. Choć publikacja nie miała jeszcze premiery, już zrobiło się wokół niej dużo szumu. "Super Express" wyciągnął z niej informację o tym, że szef rządu zaadoptował dwoje dzieci, a kontrowersyjną okładkę skrytykowała opozycja. Jednak, jak ustaliła Anna Dryjańska z naTemat, mogła to być medialna ustawka Mateusza Morawieckiego z tabloidem, by zdyskredytować książkę Gajdzińskich.

Z "Delfina" pochodzi również informacja, że po odejściu ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki otrzymał odprawę. A właściwie wciąż na nią czeka. Według Gajdzińskich pieniądze do tej pory leżą na specjalnym koncie bankowym i nie zostały jeszcze wypłacone.

Na te doniesienia szybko zareagowało Centrum Informacyjne Rządu. "W związku z informacjami odwołującymi się do nieopublikowanej jeszcze książki Piotra Gajdzińskiego informujemy, że Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska Prezesa Banku Zachodniego WBK" – czytamy w oświadczeniu. CIR dodało również, że "wszelkie informacje odnoszące się do stanu majątkowego Prezesa Rady Ministrów są umieszczone w publicznie dostępnych oświadczeniach majątkowych".Jak podkreśla jednak Onet.pl, w książce "Delfin. Mateusz Morawiecki" nie napisano, że premier otrzymał odprawę, ale że ta czeka na niego w banku. Centrum Informacyjne Rządu do tego się jednak nie odniosło.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ