"Panie Boże, widzisz i nie grzmisz?!" Pokaz buty abpa Głódzia zapytanego o film Sekielskiego

Arcybiskupa Głódzia zapytano o film Tomasza Sekielskiego. Jego odpowiedź była krytyczna.
Arcybiskupa Głódzia zapytano o film Tomasza Sekielskiego. Jego odpowiedź była krytyczna. Fot. Twitter / Misha von Jadczak
Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii wśród księży wywołał skrajnie różne opinie wśród kościelnych hierarchów. Jedni się kajali, inni byli skrajnie krytycznie nastawieni do dokumentu, który pokazuje konfrontację ofiar z ich prześladowcami. Taka była właśnie reakcja Sławoja Leszka Głódzia, który wcześniej znany był z obrony ks. Henryka Jankowskiego.


– Proszę pani, wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział Sławoj Leszek-Głódź zapytany, czy oglądał film Tomasza Sekielskiego o pedofiii wśród księży. – Słyszał ksiądz biskup o tym, co zrobił ksiądz Cybula? Jaka powinna być reakcja? – brzmiało następne pytanie dziennikarki TVN24. – Idziemy się modlić, teraz proszę nie zakłócać porządku. Proszę pani, proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem, jak pani myśli – odpowiadał zirytowany hierarcha.

Przypomnijmy, ksiądz Cybula to były kapelan prezydenta Lecha Wałęsy. Został pokazany w filmie Tomasza Sekielskiego. Nagrano go podczas konfrontacji ze swoją ofiarą. "Była chwilka pieszczenia i... wracaliśmy do swoich spraw" – mówił o swoich relacjach z nastoletnim chłopcem.

Reakcję arcybiskupa Głódzia ocenił już w rozmowie z naTemat Tomasz Sekielski. Zwróciliśmy uwagę na to, że wcześniej arcybiskup dziękował Lechowi Wałęsie za obronę prałata Henryka Jankowskiego. – Ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie wykorzystał okazji, by milczeć. Trudno to komentować. Jego zachowanie uważam za skandaliczne i pozbawione empatii wobec ofiar – powiedział Sekielski naTemat.
źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu