"Bezmózgowie". Modelka wzięła młotek i zniszczyła zabytkową rzeźbę w Warszawie

Młoda kobieta kilka razy uderzyła w rzeźbę młotkiem
Młoda kobieta kilka razy uderzyła w rzeźbę młotkiem Fot. YouTube / To Się Dzieje
Nastolatka wzięła młotek do Dolinki Szwajcarskiej w Warszawie i zaczęła uderzać nim jedną z rzeźb, "Chłopca z żółwiem". Wszystko nagrała i wrzuciła do internetu, a posążek został mocno zniszczony. Internauci domagają się ukarania dziewczyny.


Film, na którym widać, jak dziewczyna dewastuje rzeźbę, ukazał się pierwotnie na Instagramie. Potem został skopiowany i opublikowany w kilku miejscach w internecie, m.in. na YouTube czy w serwisie Wykop.

Co widać na nagraniu? Młoda kobieta młotkiem uderza w "Chłopca z żółwiem", jedną z rzeźb przy fontannie w Dolince Szwajcarskiej w Warszawie. Na skutek mocnych uderzeń posągowi odpadł nos.Internauci, którzy obejrzeli film, szybko powiadomili warszawską policję oraz stołecznego i wojewódzkiego konserwatora zabytków. Ustalono już tożsamość kobiety. To modelka i aktorka, którą można kojarzyć z reklamy jednego z polskich banków.

Na razie nie wiadomo, czy kobieta poniesie konsekwencje swojego czynu. Domagają się tego internauci, którzy ostro skrytykowali niszczycielkę rzeźby. "Wystawić rachunek rodzicom + przyznać kuratora. Po co zamazywać twarz? Publiczne upokorzenie byłoby lepsze od każdej innej kary" – skomentował ktoś film na YouTube.

źródło: [i]Metro Warszawa[/i]
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun