"Jestem puchaczem". Śniadaniowe wyznania Kaczyńskiego zaskoczyły widzów

Prezes Jarosław Kaczyński wystąpił w "Pytaniu na śniadanie", gdzie opowiedział o swoich prywatnych pasjach.
Prezes Jarosław Kaczyński wystąpił w "Pytaniu na śniadanie", gdzie opowiedział o swoich prywatnych pasjach. Fot. Screen / Pytanie na śniadanie / TVP
– Lubi pan grillować? – Lubię, jeśli jest okazja. Najbardziej lubię jeść. Jestem Polakiem z krwi i kości. Lubię bigos, placki kartoflane, pierogi ruskie. Lubię kiełbasę z grilla – opowiadał Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na Śniadanie" TVP. Pytany o to, czy lubi wstawać rano, odparł, że "jest sową, takim puchaczem".


Sam program wystartował o 7.55. Wcześniej fanom prezesa podano przystawki. Dowiedzieliśmy się, jaka jest cudowna dieta Jennifer Lopez i czym jest czarny peeling. Było także między innymi o nośnym problemie "zostawił mnie dla innej", co zrobić, gdy dziecko sepleni i nie wymawia R i jeszcze o kilku innych ważnych kwestiach.


Wreszcie przyszedł czas na materiał o Jarosławie Kaczyńskim. Prezesa zostawiono na sam koniec – wystąpił jako gwóźdź programu. Jego fani musieli na to czekać prawie trzy godziny. Czy był to także zabieg mający na celu podniesienie oglądalności programu?

Jak wyglądają pana poranki? – brzmiało jedno z pierwszych pytań. – Piję herbatę, trzeba obsłużyć koty – odpowiedział Kaczyński. Następnie relacjonował, jak wygląda jego życie towarzyskie. Stwierdził, że ma przyjaciół poza polityką. I tutaj padło dość zaskakujące wyznanie. Prezes PiS jako przyjaciółkę wymienił Julię Przyłębską, prezes Trybunału Konstytucyjnego.


Dalej było o upodobaniach kulinarnych. – Lubię wszystkie rzeczy z grilla, kiełbasę – opowiadał Kaczyński. Padło pytanie, czy sam coś gotuje. – To nie jest tak, żebym ja w ogóle nie potrafił gotować. Gotowałem obiady, ale nie jest to coś, co specjalnie lubię. Ja też bardzo lubię naleśniki, same bez żadnego wkładu – zdradził.

Prezesa zapytano też, jak często myśli o swojej mamie. – Bardzo wiele, bo odeszła zbyt wcześnie, w wieku 86 lat. To była bardzo ważna osoba w moim życiu. Miała olbrzymi wkład w wychowanie mojego świętej pamięci brata. Przeczytała nam ogromną ilość książek. Była bardzo, bardzo sympatyczną osobą i autorytetem, nawet, gdy była już bardzo ciężko chora – mówił.

Prowadzący dopytywali potem również o casting do "Dwóch takich, co ukradli księżyc". – Decyzję podjął wuj, mąż siostry mojej mamy. To on wysłał list na kartce papieru wyrwanej z zeszytu i właśnie to zwróciło uwagę. Zaproszono nas – przypomniał prezes.

Jednak w TVP obiecano rozmowę o prywatnych pasjach, czyli zwierzętach. – Bardzo lubię, ale psa bym nie mógł mieć. Trzeba go wyprowadzać. Mam dobrą kocicę i złego kota. Jest między nimi pewna konkurencja. Obrażają się, gdy mnie długo nie ma. Tak było, gdy miałem kłopoty ze zdrowiem i przebywałem w szpitalu – powiedział.

To, że prezes PiS wystąpi w Pytaniu na śniadanie , ujawniono w niedzielę tuż przed głównym wydaniem Wiadomości. Nie było jednak wiadomo, o której dokładnie godzinie.

Niektórzy, jeszcze przed programem, wypominali, że wizyta w TVP ma na celu pokazanie ludzkiej twarzy prezesa. Przez to, że wyniki sondażowe przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wcale nie są pewne.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka