Zespół Tulia zawiódł w półfinale Eurowizji. Polki nie przekonały telewidzów i jury

Zespół Tulia reprezentuje Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizja, który odbywa się w Tel Awiwie w Izraelu.
Zespół Tulia reprezentuje Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizja, który odbywa się w Tel Awiwie w Izraelu. Fot. YouTube.com/Eurovision Song Contest
Zespół Tulia wystąpił we wtorkowy wieczór w pierwszym półfinałowym koncercie 64. Konkursu Piosenki Eurowizja, który odbywa się w izraelskim Tel Awiwie. Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak zaśpiewały piosenkę "Fire of Love (Pali się)".


We wtorkowym półfinale Eurowizji 2019 udział wzięło siedemnaście państw. Obok Polek wystąpili artyści z Australii, Belgii, Białorusi, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Grecji, Gruzji, Islandii, Portugalii, San Marino, Serbii, Słowenii i Węgier.

Do sobotniego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizja zakwalifikować mogło się dziesięć najlepszych wykonawców, których wyłoniono w głosowaniu telewidzów i jury. Jak widać na poniższym nagraniu, występ Polek z zespołu Tulia został żywiołowo przyjęty przez zgromadzoną w Tel Awiwie publiczność:Zdawało się to zapowiadać, że angielsko-polska kompozycja "Fire of Love (Pali się)" znajdzie się w zwycięskiej dziesiątce. Niestety, Tulii ten wyczyn się nie udał. Po ujawnieniu wyników okazało się, że swoich reprezentantów w finale będą miały: Australia, Białoruś, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Islandia, San Marino, Serbia oraz Słowenia.

Pewny udział w finałowym koncercie mają też Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Brytyjczycy i Włosi, czyli reprezentanci państw tzw. wielkiej piątki, która założyła Eurowizję. Przed nami jeszcze jeden półfinał, który wyłoni kolejnych 10 uczestników sobotniego konkursu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...