PiS może zacząć szukać nowej siedziby. Budynek przy Nowogrodzkiej został sprzedany

Budynek, w którym mieści się siedziba PiS został sprzedany.
Budynek, w którym mieści się siedziba PiS został sprzedany. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / naTemat.pl
Siedziba PiS została sprzedana polskiej spółce hotelarskiej – podaje Radio ZET. Dziennikarz stacji Mariusz Gierszewski dowiedział się, że nowy właściciel chce tam wybudować hotel. Wartość transakcji nie została ujawniona.


Siedziba Prawa i Sprawiedliwości znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Właścicielem budynku był do tej pory izraelski deweloper Metropol NH, ale z informacji Radia ZET wynika, że nieruchomość została sprzedana. Nabywcą okazała się polska spółka hotelarska Q Hotel. Wysokość transakcji nie została podana. Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę między 6-7 milionów euro. 

W miejscu, gdzie znajduje się budynek, nowy właściciel chce postawić hotel. W liście do najemców zapewnił jednak, że przez kilkanaście miesięcy nic się nie zmieni. – Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku – przekazał Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel.

Szczegóły w tej sprawie przedstawił dziennikarz stacji Mariusz Gierszewski.

Już w ubiegłym roku "Gazeta Wyborcza" informowała, że partia Jarosława Kaczyńskiego może zostać bez siedziby. Mówiło się o możliwej sprzedaży budynku i cenie, która miała wynosić około 7 mln euro.


źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun