PiS prowadzi na ostatniej prostej. O wszystkim może zdecydować zaskakująca frekwencja

Koalicja Europejska nieznacznie przegrywa z PiS w najnowszym sondażu dotyczącym wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Koalicja Europejska nieznacznie przegrywa z PiS w najnowszym sondażu dotyczącym wyborów do Parlamentu Europejskiego. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość jest faworytem wyborów do Parlamentu Europejskiego na niewiele ponad tydzień przed głosowaniem. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.


PiS ze swoimi koalicjantami (Solidarną Polską i Porozumieniem) może liczyć na 36 proc. głosów. 32 proc. badanych chce poprzeć Koalicję Europejską (Platforma Obywatelska, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni). Eurodeputowanych wprowadziłaby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia (10 proc. poparcia) i Kukiz'15 (5 proc.).

Do Europarlamentu nie dostałaby się Konfederacja (Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy), która może liczyć na 2 proc. Tyle samo dostałaby Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS).

W innym sondażu sprzed kilku dni także wygrywa PiS – z wynikiem 39,1 proc. Drugie miejsce zajmuje KE z wynikiem 34 proc. Próg wyborczy przekraczają jeszcze Wiosna Roberta Biedronia i Kukiz'15 – odpowiednio z wynikami 7,1 proc. i 5,3 proc.

Z badania wynika ponadto, że do urn poszłoby 58 proc. do głosowania. Gdyby to się potwierdziło, okazałoby się, że jest to bardzo wysoka frekwencja. W poprzednich wyborach do PE głosowało zaledwie 23,83 proc. uprawnionych.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki