Karnowski szczuje na Sorosa, ale o czymś chyba zapomniał. Chodzi o jego brata bliźniaka

Jacek Karnowski apeluje, by nie dopuścić do realizacji "scenariuszu Sorosa" w Polsce. Przypomniano nagrodę, jaką dostał jego brat bliźniak Michał Karnowski od założonej przez George'a Sorosa Fundacji Batorego.
Jacek Karnowski apeluje, by nie dopuścić do realizacji "scenariuszu Sorosa" w Polsce. Przypomniano nagrodę, jaką dostał jego brat bliźniak Michał Karnowski od założonej przez George'a Sorosa Fundacji Batorego. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Redaktor naczelny "Sieci" zaapelował o tłumne uczestnictwo w niedzielnych mszach świętych. Miała to być reakcja na kompromitujące dla Kościoła fakty, jakie zostały pokazane w dokumencie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Karnowski apelował przy tym o to, by nie dopuścić do realizacji "scenariusza Sorosa" w Polsce. Jednak ktoś przypomniał dziennikarzowi niewygodny fakt z przeszłości.


Okazuje się, że w 2002 r. założona przez amerykańskiego inwestora giełdowego Fundacja Batorego w ramach konkursu dziennikarskiego przyznała Michałowi Karnowskiemu (bratu bliźniakowi Jacka – dziś także "Sieci" i wpolityce.pl) sporą nagrodę pieniężną.

Wtedy jednak czasy były inne. Karnowski pracował jeszcze dla niemieckiego koncernu Axel Springer. Okres bezgranicznej fascynacji "dobrą zmianą", związany z uruchomieniem "Sieci" i wPolityce.pl hojnie korzystających z reklamowego wsparcia spółek Skarbu Państwa, miał dopiero nadejść.

Chodziło o konkurs dziennikarski dotyczący korupcji. II nagrodę w wysokości 5000 zł otrzymali wtedy Michał Karnowski i Andrzej Rafał Potocki z "Newsweeka" za materiał "Pani Minister milczy". Przypomnijmy, Jacek Karnowski w reakcji na film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", opublikował swoiste wezwanie na niedzielę. Redaktor naczelny "Sieci" – choć nie napisał tego wprost – apelował o tłumne uczestnictwo w niedzielnej mszy św., co miałoby służyć zniweczeniu wprowadzenia w życie "planu Sorosa" w Polsce. Dziennikarz nie sprecyzował jednak, co dokładnie miał na myśli. Na apel Jacka Karnowskiego odpowiedział ojciec Grzegorz Kramer. "Co to znaczy: idźmy się pomodlić, nie zawiedźmy naszych kapłanów? Eucharystia jest jakimś manifestem poparcia? Na serio chce Pan teraz rozgrywać świat Eucharystią? Na serio uważa Pan, że za pedofilami w sutannach stoi mityczny Soros? Przecież to jest kpina z ofiar" – stwierdził. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka