Młoda reżyserka nie została wpuszczona na festiwal w Cannes. Powodem było jej dziecko

28-letnia reżyserka nie została wpuszczona na teren festiwalu z 4-miesięcznym synem.
28-letnia reżyserka nie została wpuszczona na teren festiwalu z 4-miesięcznym synem. Fot. Instagram/gretabellamacina
Greta Bellamacina, reżyserka puszczanego w Cannes filmu "Hurt By Paradise", nie została wpuszczona na teren festiwalu filmowego, dlatego że przyszła tam razem ze swoim 4-miesięcznym synkiem. Kobietę oddelegowano do strefy z akredytacjami, gdzie za możliwość wejścia z dzieckiem musiała sporo zapłacić.


– Jestem wściekła z powodu tego absurdu i zacofania. Tak jakby kobiety filmowcy nie miały już wystarczająco pod górkę w tej branży – powiedziała oburzona 28-latka. Reżyserce i aktorce niszowych filmów zabroniono wstępu na festiwalowy teren w środę. Po długich i stresujących rozmowach kobieta wraz z synkiem została wpuszczona do akredytowanej strefy. Wtedy poinformowano ją o tym, że jej dziecko potrzebuje odpowiedniej przepustki, która kosztuje 300 euro. Bellamacina została następnie wyproszona.

– Gdyby ironii brakowało, mój film opowiada o młodej samotnej matce, która stara się godzić swoje życie z byciem pisarką. W niektórych scenach bohaterka jest traktowana z góry, ale nigdy tak niegrzecznie jak zostałam potraktowana ja jako matka podczas festiwalu – podkreśliła artystka.

W oświadczeniu wydanym w czwartek przez władze festiwalu w Cannes napisano, że niewpuszczenie reżyserki na pokazy filmów było wynikiem błędu, nad którego rozwiązaniem organizatorzy popracują. Na tegorocznym festiwalu wprowadzono specjalne udogodnienia dla matek z dziećmi, które m.in. mają gwarantować rodzicom odpowiednie przepustki.

"Pani Bellamacina otrzyma wymagane wejściówki, co pozwoli jej cieszyć się najróżniejszymi inicjatywami, które podjęto w tym roku” – dodano w oświadczeniu.

72. Festiwal Filmowy w Cannes rozpoczął się we wtorek 14 maja. Na czerwonym dywanie pojawili się najwięksi filmowi twórcy oraz celebryci. Wśród nich można było zobaczyć m.in. Eltona Johna, Selenę Gomez oraz Tildę Swinton.

źródło: "Guardian"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem