"Musimy bronić swoich kapłanów". Na prawicy trwa akcja w kontrze do filmu braci Sekielskich

Akcja #TylkoPowiedzWszystkim, to odpowiedź na ataki jakie w ostatnich dniach mają miejsce na Kościół i kapłanów – wyjaśnia Radio Maryja.
Akcja #TylkoPowiedzWszystkim, to odpowiedź na ataki jakie w ostatnich dniach mają miejsce na Kościół i kapłanów – wyjaśnia Radio Maryja. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
– Ufam, że panu Sekielskiemu nie chodziło o to, żebyśmy wszyscy stracili zaufanie do kapłanów i całego Kościoła. Ufam, że chciał pokazać tylko fragment Kościoła, który jest zgniły, zły" – mówi autor nagrania, który zapoczątkował akcję #TylkoPowiedzWszystkim. Rozpowszechniają ją prawicowe media, w sieci zyskuje coraz większy rozgłos. O co w niej chodzi?


Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" wywołał wstrząs. Na kontr-akcję obrońców Kościoła nie trzeba było długo czekać. W sieci coraz bardziej rozpowszechnia się #TylkoPowiedzWszystkim, który ma pokazywać dobrą stronę księży.

"To odpowiedź na ataki jakie w ostatnich dniach mają miejsce na Kościół i kapłanów" – tłumaczy Radio Maryja. "Przypomnij, jaki jest Kościół" – wtóruje Fronda.

Akcję wymyślił Łukasz Czechyra, vloger kanału "Słucham Pana". To on mówi na nagraniu, że ufa, iż Tomasz Sekielski nie chciał pokazać tylko fragmentu Kościoła, który jest zgniły, zły. – Przecież większość jest dobra. Dlatego zapraszam na akcję. Ciebie i pana Sekielskiego również – słyszymy. Akcja ma dotyczyć księży, którzy są "dobrzy, prawi, wierni Chrystusowi, swojemu powołaniu, którzy zmieniają życie swoich parafii i swoich parafian". – To akcja, która pokaże, że jesteśmy z kapłanami – przekonuje Czechyra.
Odzew jest głównie historyczny. Internauci wrzucają zdjęcia i historie księży torturowanych, zamordowanych. Tak wygląda akcja w kontrze do filmu Sekielskich. Ale pojawiają się też konkretne nazwiska współczesne. "Biskup Piotr Adamczyk. Od 20 lat misjonarz w Sosnowcu. Wybudował tam 10 szkół podstawowych, 3 gimnazja oraz 2 licea; finansuje edukację szkolną dzieci. Założył kilka nowych wspólnot, wybudował 4 kościoły, pomaga więźniom" – ktoś wymienia. Inny: "Ks. Andrzej Sternik święty kapłan. Obecnie proboszcz w Chełmie".

Nie brak jednak i innych reakcji – że to właśnie o filmie Sekielskiego trzeba mówić wszystkim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem