Pawłowicz ujawnia, od kogo tak naprawdę zależy wyborczy wynik PiS. Dramatyczny apel pani poseł

Krystyna Pawłowicz ujawnia, od kogo przede wszystkim zależy wyborczy wynik PiS.
Krystyna Pawłowicz ujawnia, od kogo przede wszystkim zależy wyborczy wynik PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To już ostatnie chwile, zanim zapadnie wyborcza cisza i w niedzielę Polacy pójdą do urn, by oddać głos na kandydatów do europarlamentu. Politycy PiS co chwilę rozszerzają tzw. piątkę Kaczyńskiego, aby podbić serca wyborców. Wpisy Krystyny Pawłowicz świadczą o tym, że obozie władzy panuje ogromna obawa przed porażką.


To nie był jeden tweet – to była cała seria. I wszystkie utrzymane w dramatycznym tonie. W jednym z nich Krystyna Pawłowicz ujawniła, kto tak naprawdę zdecyduje o ostatecznym wyniku wyborów europejskich, czyli o zwycięstwie lub porażce Prawa i Sprawiedliwości.

"Wynik wyborów jest w rękach MNIEJSZYCH MIAST i WSI" – diagnozuje pani poseł i wzywa do maksymalnej mobilizacji. Straszy przy tym, że jeśli PiS przegra, to - według jej oceny - właśnie mieszkańcy mniejszych miast i wsi stracą najwięcej. Do zwolenników PiS Krystyna Pawłowicz apeluje, aby w dniu wyborów dowieźli swoich sąsiadów do lokali wyborczych. "WIEŚ i mniejsze miasta NAJBARDZIEJ skorzystały na reformach PIS i dobrych zmianach w Polsce" – przekonuje. Już po zeszłorocznych wyborach samorządowych politycy PiS nieoficjalnie przyznawali, że obawiają się wyniku wyborów europejskich, mieszkańców większych miast pogardliwie nazywając lemingami.

– Jeśli "lemingi" znów zmobilizują się na wybory europejskie w maju, to mogą pozostać w tym ożywieniu do jesieni i wyborów parlamentarnych. A wtedy jest po nas, możemy się pakować – przyznawał anonimowo w rozmowie z "Faktem" polityk z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...