Prezenty dla o. Rydzyka z ministerstwa rolnictwa. Są odpowiedzi z resortu w sprawie kwot

Tym razem wyszło na jaw, że Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała środki z Ministerstwa Rolnictwa. NaTemat jako pierwsze publikuje odpowiedzi z resortu.
Tym razem wyszło na jaw, że Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała środki z Ministerstwa Rolnictwa. NaTemat jako pierwsze publikuje odpowiedzi z resortu. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Okazuje się, że gigantyczna dotacja dla Geotermii Toruń Tadeusza Rydzyka to nie jedyny prezent od rządu. Właśnie wyszło na jaw, że redemptorystę - oprócz innych resortów - wspiera także Ministerstwo Rolnictwa. NaTemat jako pierwsze publikuje odpowiedzi z ministerstwa w sprawie kwot wsparcia dla fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka.


Krzysztof Brejza zadał cztery pytania. Pierwsze – o łączną kwotę na szkolenia (w okresie od 1 grudnia 2015 r. do 16 kwietnia 2019 r.) organizowane przez ministerstwo wraz z podmiotami związanymi z ojcem dyrektorem. Chodzi o jednostki podległe wobec fundacji Lux Veritatis, czyli Uzdrowisko Termy Toruńskie, Geotermię Toruń, Fundację Nasza Przyszłość czy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Drugie – o łączną kwotę dotacji z resortu rolnictwa na podmioty związane z ojcem Rydzykiem; trzecie – o to, czy w ww. okresie Ministerstwo Rolnictwa lub jednostki podległe zawarły jakiekolwiek umowy z Fundacją Lux Veritatis i ww. podmiotami związanymi z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Wreszcie czwarte pytanie dotyczyło tego, czy Fundacja Lux Veritatis i podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem świadczyły jakiekolwiek usługi na rzecz Ministerstwa Rolnictwa lub jednostek podległych.
Z odpowiedzi resortu wynika, że Ministerstwo Rolnictwa przekazało środki Fundacji Lux Veritatis na mocy trzech umów. Pierwsze dwie dotyczyły emisji spotu reklamowego promującego znak Poznaj Dobrą Żywność w Telewizji Trwam – na kwoty 50 tys. zł i 54,5 tys. zł.


W trzeciej chodziło o kampanię informacyjno-promocyjną, także w Telewizji Trwam. Dotyczyła emisji spotu reklamowego w ramach zadania "Działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej". Opiewała na kwotę 70 tys. zł. Jak łatwo policzyć, łącznie środki dla ojca Rydzyka z MR wyniosły 174,5 tys. zł.


Miliony dla spółki Rydzyka Geotermia Toruń
W poprzednim tygodniu wyszło także na jaw, ile dostała spółka Geotermia Toruń z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czasach byłego szefa spółki Srebrna Kazimierza Kujdy. NFOŚiGW to jednostka podległa Ministerstwu Środowiska. Także w tym przypadku odpowiedzi z Ministerstwa jako pierwsze opublikowało naTemat. Geotermia Toruń to spółka powołana przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka na potrzeby energetycznej inwestycji, czyli sieci geotermalnej.


Chodziło o dotacje na sieć ciepłowniczą dla akademickiego hotelu szkoły wyższej w Toruniu, budynków mieszkalnych i placówek oświatowych, również w Toruniu, a także budowę ciepłowni geotermalne. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 27,5 mln zł. 

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców