Niki Lauda i jego rodzina. Trzykrotny mistrz Formuły 1 był dwukrotnie żonaty

Niki Lauda był dwukrotnie żonaty. Miał piątkę dzieci.
Niki Lauda był dwukrotnie żonaty. Miał piątkę dzieci. Fot. Flickr.com / André Zehetbauerf
Rodzina Nikiego Laudy nigdy nie była mocno eksponowana w mediach. Być może dlatego, że na co dzień skromny i pracowity mistrz Formuły 1 nie za bardzo afiszował się ze swoim życiem poza torem. Sytuacja zmieniła się, kiedy Lauda przestał się ścigać.


Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą partnerką była modelka Marlene Knaus. Para powiedziała sobie sakramentalne "tak" w 1976 roku, rok po tym, jak Austriak zdobył swój pierwszy tytuł. Knaus i Lauda poznali się na początku lat 70. Podobno Niki zostawił dla niej swoją dziewczynę, z którą był od 8 lat.

Po ślubie Marlene zaszła w ciążę. Ich pierwsze dziecko – Mathias – urodził się w 1979 roku. Dwa lata później para spodziewała się drugiego dziecka, Lukasa, który przyszedł na świat 30 stycznia 1981 roku. Mathias poszedł w ślady ojca i jest kierowcą samochodowym. Lucas obecnie pracuje jako manager swojego brata.

Marlene i Niki, z racji swoich karier, byli pod bacznym okiem obiektywów i kamer. Pomimo tego starali się utrzymywać swoje życie rodzinne z dala od mediów i showbiznesu. Nie wytrzymali jednak tak dużej presji i po 15 latach rozwiedli się. Niektóre plotki głoszą, że para rozwiodła się, bo Lauda zdradzał Knaus. Owocem jednej z tych zdrad miał być syn Laudy – Christoph, urodzony w 1982 roku w nieformalnym związku.


Drugi związek
Lauda w 2004 roku zaczął spotykać się z o 30 lat młodszą od niego stewardessą Birgit Wetzinger, która pracowała w jego liniach lotniczych Niki jako stewardessa. Rok później Wetzinger odstąpiła Laudzie nerkę. W 2008 roku para postanowiła sformalizować swój związek. Rok później Lauda, w wieku 60 lat, został ponownie ojcem. Tym razem bliźniąt Maxa i Mii.

Niestety w 2018 roku wróciły problemy zdrowotne Nikiego, gdy zachorował na ostre zapalenie płuc, które zakończyło się przeszczepem organu. W grudniu Lauda zaczął zmagać się z grypą, którą wyleczył na początku bieżącego roku. Niestety parę tygodni temu były mistrz trafił do kliniki w Szwajcarii z powodu kłopotów z nerkami. Jego organizm nie podołał kolejnemu wyzwaniu. Lauda zmarł w wieku 70 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy