Kard. Gulbinowicz trafił do szpitala. Hierarcha jest oskarżany m.in. o molestowanie

Kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do szpitala.
Kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do szpitala. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do szpitala – ustalili dziennikarze polsatnews.pl. O duchownym w ostatnim czasie zrobiło się głośno za sprawą oskarżeń, które wysunął przeciwko niemu Karol Chum. Poeta ujawnił, że w przeszłości był molestowany przez Gulbinowicza.


Informację o tym, że 95-letni kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do szpitala, potwierdził dla polsatnews.pl rzecznik prasowy metropolity wrocławskiego ks. Rafał Kowalski. Portal ustalił, że duchowny źle się poczuł i przechodzi niegroźny zabieg. Jego stan podobno wymaga obserwacji. 

Zarzuty pod adresem kardynała
Ostatnio wrocławska "Gazeta Wyborcza" opublikowała oskarżenia wobec kard. Henryka Gulbinowicza. Tym razem nie chodzi już o tuszowanie - o czym mowa była w filmie braci Sekielskich. O molestowanie, do którego miało dojść w 1989 r. oskarżył wrocławskiego biskupa Karol Chum (literacki pseudonim Przemysława Kowalczyka – informatyka i poety).

Szerzej postać hierarchy opisaliśmy także w naTemat. I to nie tylko w kontekście ostatnich zarzutów. O kardynale Gulbinowiczu właściwie od zawsze mówiło się dobrze. W ostatnim czasie to się diametralnie zmieniło.

Po filmie braci Sekielskich, gdzie padał zarzut ochraniania księdza-pedofila - pojawił się wniosek o odebranie mu tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia. A teraz jeszcze wypłynęła sprawa kościelnej działki, którą za bezcen miał kupić Mateusz Morawiecki.


źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis