Lech Kaczyński reklamuje... europosłankę PO? Ten spot to prawdziwa perełka

Thun wystartuje w wyborach do europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej.
Thun wystartuje w wyborach do europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Wybory do europarlamentu tuż tuż, a kandydatka Koalicji Europejskiej Róża Thun właśnie pochwaliła się swoim wdzięcznym spotem wyborczym. Europosłance nie można odmówić poczucia humoru.


Spot wyborczy kandydatki do Parlamentu Europejskiego stanowi zlepek nagrań, w których różni politycy (w tym m.in. Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki i Beata Szydło) starają się – w miarę możliwości poprawnie – wypowiedzieć pełne nazwisko posłanki, które brzmi Gräfin von Thun und Hohenstein. "Thun und coś tam" – słyszymy.

Trzeba przyznać, że nazwisko Róży Thun idealnie komponuje się z puszczonym w tle fragmentem V symfonii Beethovena. Muzyka uspokaja się, gdy w spocie pojawia się roześmiany prezydent Lech Kaczyński. – Unia to można powiedzieć wspaniała róża, to jeden z bardziej udanych eksperymentów w historii. Chociaż róża jest wspaniała, to zawsze ma kolce – mówił Kaczyński podczas konferencji z okazji piątej rocznicy przystąpienia Polski do wspólnoty.

Kampanijny spot kończy się tekstem: "A z Leszkiem to można było się przynajmniej pośmiać”. Obecnie posłance nie jest już raczej do śmiechu.

Troje wolontariuszy Thun padło ostatnio ofiarą ataku w Kielcach – za roznoszenie ulotek wylano na nich fekalia z okna. "Dzielę się ogromnym niepokojem, jak przemoc narasta. Do czego mowa nienawiści potrafi prowadzić” – mówiła podczas specjalnej konferencji europosłanka. Przypomniała również o wieszaniu portretów na szubienicach i wyzywaniu jej przez Ryszarda Czarneckiego od szmalcowników.


Róża Thun wystartuje z listy Koalicji Europejskiej z numerem 1 w wyborach do Brukseli, które odbędą się już w niedzielę 26 maja.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców