W Holandii jest już po wyborach europejskich. Zaskakujący wynik ciosem dla polskiej prawicy

Kadr ze spotu wyborczego holenderskiej Partii Pracy Fransa Timmermansa.
Kadr ze spotu wyborczego holenderskiej Partii Pracy Fransa Timmermansa. Fot. screen ze strony YouTube.com / Partij van de Arbeid (PvdA)
Od lat narodowa telewizja straszy Polaków Fransem Timmermansem. Prawo i Sprawiedliwość zaś jakiś czas temu obwieściło, że holenderska Partia Pracy wiceszefa Komisji Europejskiej przechodzi do historii. Faktycznie – przedwyborcze sondaże nie dawały zwycięstwa partii Timmermansa. Tym większe zaskoczenie wynikami exit poll.


To absolutna niespodzianka. Według sondażu exit poll holenderska socjalistyczna Partia Pracy Fransa Timmermansa zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu. Druzgocącą porażkę zaliczyli eurosceptycy.

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, konserwatyści z VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny - 4, antyunijne i populistyczne Forum Demokratycznego - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności Geerta Wildersa - 1. Ten wynik - jak zauważa Reuters - da Timmermansowi nowy impuls w walce o zachowanie stanowiska wiceszefa Komisji Europejskiej.
Oficjalne wyniki zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Partia Pracy już podziękowała w mediach społecznościowych swoim wyborcom za oddane głosy.

Były poseł SLD Tadeusz Iwiński zwrócił uwagę, jak dużą niespodzianką jest dobry wynik holenderskich socjalistów pod wodzą Timmermansa. "A PiS przez czas głosił, że jego partia już się w ogóle nie liczy!" – przypomniał.źródło: reuters.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców