Spełniło się marzenie Anny Zalewskiej. Zdobyła mandat i "ucieknie" z Polski

Minister edukacji Anna Zalewska dostała się do Parlamentu Europejskiego z Okręgu 12, który łączy Dolny Śląsk i Opolszczyznę.
Minister edukacji Anna Zalewska dostała się do Parlamentu Europejskiego z Okręgu 12, który łączy Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Choć Anna Zalewska była prawdopodobnie najsilniej krytykowaną osobą wśród wszystkich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to pierwsze sondażowe wyniki wskazują na to, iż szefowa MEN zdobyła mandat na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.


Według danych exit poll, które za pracownią IPSOS podaje TVN24, jeden z 24 wywalczonych przez Prawo i Sprawiedliwość mandatów przypadnie Annie Zalewskiej. Minister edukacji narodowej ma być w gronie "pewniaków", którzy już mogą szykować przeprowadzkę do Brukseli i Strasburga.

Wygląda więc na to, że na panewce spalił plan środowisk nauczycielskich. Jak informowaliśmy w naTemat.pl, w ramach protestu przeciwko polityce oświatowej rządu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia nauczyciele podjęli próbę storpedowania europarlamentarnych aspiracji Anny Zalewskiej.

W Okręgu nr 12, który stanowią połączone województwa dolnośląskie i opolskie, mandatu może być pewna także "jedynka" listy Koalicji Europejskiej, czyli Janina Ochojska.
źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...