Głośna demonstracja Arłukowicza. Nie podał ręki przedstawicielom władzy z PiS

Bartosz Arłukowicz nie pała sympatią do obozu władzy.
Bartosz Arłukowicz nie pała sympatią do obozu władzy. Zrzut ekranu z Twitter.com / @gd717
Państwowa Komisja Wyborcza wręczyła w piątek w Sejmie zaświadczenia otrzymania mandatu świeżo upieczonym europosłom. Uroczystość nie przebiegła jednak bez mocnych akcentów. Jednym z nich popisał się poseł PO Bartosz Arłukowicz, co widać na nagraniu.


Uroczystość wręczenia przyszłym europosłom zaświadczeń odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu. Wziął w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i inni członkowie rządu. W nowej kadencji Parlamentu Europejskiego politycy PiS będą mieli 27 przedstawicieli, politycy Koalicji Europejskiej –22, a Wiosny Roberta Biedronia – 3.

Poseł PO odbierając zaświadczenie z rąk sędziego PKW podziękował tylko jemu, kiedy występująca przed nim Magdalena Adamowicz uścisnęła dłoń każdemu z członków rządu w tym Mateuszowi Morawieckiemu. Manifestacja Arłukowicza została zauważona w mediach społecznościowych. "W duchu mówił sobie 'A Państwu to ja mogę nogę podać!' parafrazując słowa Wałęsy, ale widać też mu się nie chciało", "Arłukowicz zachował się normalnie.Ten rząd nie zasługuje na podanie ręki" – pisali w komentarzach użytkownicy Twittera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...