Pawłowicz znalazła "winnych" pożaru kościoła w Gdańsku. Przypomniała, jaki odbył się tydzień wcześniej marsz

Krystyna Pawłowicz powiązała pożar kościoła w Gdańsku z Trójmiejskim Marszem Równości, który odbywał się tydzień wcześniej.
Krystyna Pawłowicz powiązała pożar kościoła w Gdańsku z Trójmiejskim Marszem Równości, który odbywał się tydzień wcześniej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W niedzielę wczesnym rankiem wybuchł pożar w gdańskim zabytkowym kościele świętego Piotra i Pawła. Tydzień wcześniej ulicami miasta przeszedł Trójmiejski Marsz Równości. Posłanka Krystyna Pawłowicz zobaczyła związek między tymi wydarzeniami i chce, żeby prokuratura się zajęła tym przypadkiem.


Pożar trwał około dwóch godzin, więc nie doszło do takich strat, jak w przypadku pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Spaleniu uległ zaledwie dach, ale nie zostało zniszczone żadne z zabytkowych dzieł sztuki. Na razie przyczyny pożaru nie są znane, co z kolei... daje Krystynie Pawłowicz pole do działania. Posłanka na Twitterze domaga się, by sprawą zajęła się prokuratura. I wskazuje potencjalnych winnych. To uczestnicy Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbył się... tydzień wcześniej w sobotę. Pawłowicz sugeruje, że mogą mieć związek z pożarem. Polacy komentujący post na Twitterze posłanki w większości nie pozostawiają na niej suchej nitki. "Czytam pani wynurzenia i doprawdy trudno mi zrozumieć, że ma pani cokolwiek wspólnego z polską racją stanu", "czytanie pani wpisów to ciągła przygoda. Za każdym razem, kiedyś zastanawiam się czy niżej można upaść - niespodzianka" – to tylko niektóre z postów. Pawłowicz tradycyjnie jednak zdaje się nie przejmować opinią publiczną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki