Ewa Kopacz ma szansę ważne stanowisko w PE. To może być początek rywalizacji z Beatą Szydło

Ewa Kopacz ma szansę na dwie ważne funkcje w Parlamencie Europejskim.
Ewa Kopacz ma szansę na dwie ważne funkcje w Parlamencie Europejskim. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Ewa Kopacz może dostać ważne stanowisko w Parlamencie Europejskim. Z informacji RMF FM wynika, że była premier ma być wiceprzewodniczącą frakcji Europejskiej Partii Ludowej, do której w europarlamencie należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Na tym jednak nie koniec.


Ewa Kopacz w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała najlepszy wynik w Wielkopolsce, zdobywając 252 032 głosy. Jak się okazuje, była premier może szybko znaleźć się na kluczowym stanowisku w unijnej instytucji.

RMF FM informuje, że jeszcze w środę odbędzie się głosowanie ws. wyboru wiceszefa Europejskiej Partii Ludowej. Podobno wybór można już uznać za formalność. Nieoficjalnie wiadomo również, że Ewa Kopacz ma być także kandydatką na wiceprzewodniczącą europarlamentu. Wybory wiceprzewodniczących zaplanowano na lipiec.

Co ciekawe, w kuluarach w Brukseli podobno nie brakuje opinii, że wystawianie Kopacz jako kandydatki do ważnych stanowisk w PE to element rywalizacji z Beatą Szydło. Przypomnijmy, że kandydatka PiS w ostatnich wyborach również zdobyła mandat, i to z rekordowym w skali kraju wynikiem.

Korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon rozmawiała z jednym z polityków PiS, który miał potwierdzić, że partia Jarosława Kaczyńskiego również będzie chciała znaleźć dla Szydło eksponowane stanowisko, by co najmniej dorównać Ewie Kopacz.

źródło: RMF FM

AKTUALIZACJA:

Ewa Kopacz objęła stanowisko wiceprzewodniczącej EPL. Wyniki głosowania frakcja przekazała na Twitterze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...