Klepacka jednak bez tytułu AK. "Pani nie jest honorowym członkiem naszej organizacji"

Klepacka jednak bez tytułu od AK-owców.
Klepacka jednak bez tytułu od AK-owców. Zrzut ekranu z TVP INFO / 3.06.2019
Zofia Klepacka długo nie nacieszyła się z honorowego członkostwa w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jak podaje w wywiadzie dla Wirtualnej Polski szef Związku – Tadeusz Filipkowski, jej tytuł jest nieważny i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mirosława Widlickiego, szefa okręgu Warszawa-Wschód, który przyznał windsurferce wyróżnienie bez zgody przełożonych.


– Rażąco naruszono nasz statut. Honorowym członkiem może zostać osoba szczególnie zasłużona dla Polski, a tytuł nadaje zjazd delegatów, a nie jednoosobowo lokalny prezes. Nie spełniono tych warunków. Przykro mi, ale ten tytuł jest nieważny. Pani Klepacka nie jest honorowym członkiem naszej organizacji. Wiele osób jest oburzonych tym, co się stało – powiedział Wirtualnej Polsce szef Związku Żołnierzy Armii Krajowej Tadeusz Filipkowski.

Chodzi o tytuł, który został przyznany na początku tygodnia windsurferce Zofii Klepackiej przez okręg Warszawa-Wschód. Stało się to bez zgody centrali Związku. Oficjalnie olimpijka otrzymała wyróżnienie za "działalność na rzecz popularyzacji sportu i głoszenie wartości patriotycznych". Nieoficjalnie Klepacka dostała tytuł za swoje bezpardonowe wypowiedzi dot. LGBT.

– O mądrość dla całego narodu naszego pana Boga prosimy i dziękujemy pani Zosi za to świadectwo, jak ważne... To świadectwo: nie dam moich dzieci na poniewierkę, na poniżenie programem, którym chcą upodlić człowieka, dziecko. I za to bardzo pani Zofii dziękujemy
mówił podczas poniedziałkowej uroczystości obecny na sali ks. Jerzy Błaszczak nawiązując do opinii Klepackiej na temat LGBT.


Wypowiedź Filipkowskiego dodatkowo wzmocniło oświadczenie organizacji, które pojawiło się niedawno na jej stronie internetowej. Tam również można przeczytać, że tytuł nadany Klepackiej jest nieważny.

Szef Związku Żołnierzy AK zapowiedział też, że wyciągnie konsekwencje wobec prezesa oddziału, który dopuścił się samowolki ws. przyznania tytułu Klepackiej i złamał statut Związku.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe