Kompromitująca pomyłka na profilu Kancelarii Prezydenta. Ktoś nie odróżnia dwóch państw

Słowacja czy Słowenia? Pomyłka na profilu Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze.
Słowacja czy Słowenia? Pomyłka na profilu Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze. Fot. screen ze strony YouTube.com / Prezydent.pl
Taki błąd, to jakby powiesić polską flagę czerwonym do góry. Na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze ukazała się informacja, że Andrzej Duda w Lublanie spotyka się z prezydentem... Słowacji. Tyle że Lublana stolicą Słowacji nie jest.


Tweet z kompromitującą pomyłką już zniknął z portalu. Ale rzecz jasna – internet nie zapomina.
Spieszymy zatem z wyjaśnieniem – polityk na zdjęciu obok polskiego prezydenta to Borut Pahor, głowa państwa Słowenii, sprawujący ten urząd od 2012 r. Gdy na Twitterze ukazał się już poprawny wpis, pod nim zaroiło się od komentarzy z uszczypliwościami. "Słowenia czy Słowacja? Praga warszawska czy Praga czeska? Nie żeby dziwiło, że w geografię też nie umiecie", "Nie odróżniacie Bieruta od Bejrutu" – to niektóre z nich.

Dla stuprocentowej pewności, podreślmy: prezydent przebywa z dwudniową wizytą w Słowenii, gdzie trwa szczyt Inicjatywy Trójmorza. W skład tej grupy wchodzi 12 państw, niekoniecznie z dostępem do któregoś z trzech mórz: Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Są to: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowenia, Węgry, ale także i pomylona w tweecie Kancelarii Prezydenta Słowacja.

W Parlamencie w Lublanie prezydenci Duda i Pahor wzięli udział w otwarciu wystawy poświęconej polskiemu etnografowi i działaczowi niepodległościowemu Emilowi Korytce; w tym roku przypada jego 180. rocznica śmierci. Emil Korytko to m.in. uczestnik Powstania Listopadowego, który za swoją działalność został zesłany przez władze Austro-Węgier na przymusowy pobyt w Lublanie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie