Budka nie wytrzymał po słowach Śmiszka. Wiceszef PO punktuje hipokryzję Wiosny

Borys Budka napisał, co myśli o Robercie Biedroniu i Wiośnie. Chodzi o mandat do PE.
Borys Budka napisał, co myśli o Robercie Biedroniu i Wiośnie. Chodzi o mandat do PE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Robert Biedroń zapewniał, że docelowo nie wybiera się do Brukseli i zrzeknie się zdobytego mandatu, ale sporo wątpliwości w tej kwestii zasiał Krzysztof Śmiszek, partner lidera Wiosny. Borys Budka z PO stwierdził, że były prezydent Słupska nie chce dotrzymać danego wcześniej słowa.


"Przez całą kampanię Wiosna wmawiała, że PO nie różni się od PiS. Jak widać, to była taka własna projekcja. Bo czym się różni obietnica, że Gowin będzie szefem MON od słynnego nieobejmowania mandatu przez Biedronia? I to, i to wyłącznie na potrzeby kampanii wyborczej" – napisał Borys Budka na Twitterze.

Post wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej dotyczy wypowiedzi Krzysztofa Śmiszka, jednego z czołowych działaczy Wiosny i życiowego partnera Roberta Biedronia.

– Dzisiaj Robert jest europarlamentarzystą. Da się to połączyć z ciężką pracą w Polsce. Można poświęcić te kilka tygodni, żeby poprowadzić partię do jak najlepszego wyniku. Jestem zwolennikiem, aby był tam przez pięć lat – stwierdził w TOK FM. Jego wypowiedź tylko podsyciła spekulacje na temat przyszłości Biedronia.

Biedroń obiecywał, że zrzeknie się mandatu
Wiosna zdobyła trzy mandaty do Parlamentu Europejskiego. Robert Biedroń, który był jedynką partii w Warszawie, swojego mandatu miał się później zrzec. Chciał o głosy dla Wiosny walczyć jako lider. To, co go interesuje, jak zapowiadał, to polski parlament.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki