W PiS uznali, że samorządy są "zdegenerowane". "Teraz powrót do centralizacji"

Posłanka PiS oznajmiła, że samorządy są "zdegenerowane". I zapowiedziała, że partia rządząca wraca do centralizacji, jak za czasów PZPR.
Posłanka PiS oznajmiła, że samorządy są "zdegenerowane". I zapowiedziała, że partia rządząca wraca do centralizacji, jak za czasów PZPR. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że w PiS mają już pomysł na to, by prezydenci takich miast jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań przestali mieć realną władzę w samorządzie. Ten sposób nazywa się "powrót co centralizacji", a dokonać się może już niedługo. Wszystko zależy od wyniku wyborów.


"PO stawia fałszywy dylemat na jesienne wybory: 'państwo centralistyczne, czy zdecentralizowane? Polska już jest zdecentralizowana - samorządy bezkarnie atakują państwo w jego podstawowych funkcjach. Są już zdegenerowane i zdemoralizowane. Gdańsk, Warszawa, Poznań. Teraz powrót do centralizacji" - oznajmiła na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.W jaki sposób samorządowcy mają "atakować państwo w jego podstawowych funkcjach"? Tego posłanka PiS już nie precyzuje. Można się tylko domyślać, że chodzi o takie "ataki", jak próba zaproszenia przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz premiera Mateusza Morawieckiego na obchody rocznicy 4 czerwca...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki