Trzaskowski otworzył Paradę Równości w Warszawie. Przemawiał w dwóch językach

Rafał Trzaskowski otworzył Paradę Równości w Warszawie.
Rafał Trzaskowski otworzył Paradę Równości w Warszawie. Fot. Twitter.com / @trzaskowski_
Zgodnie z zapowiedziami Rafał Trzaskowski otworzył Paradę Równości, która w sobotę przejdzie ulicami stolicy. Zgromadzenie odbywa się pod patronatem prezydenta Warszawy. Polityk w czasie swojego wystąpienia mówił po polsku i po angielsku. – Dziękuję, że tu jesteście i się do siebie uśmiechacie – stwierdził.


Parada Równości w Warszawie rozpoczęła się według planu, czyli o godzinie 15:00. Zgromadzenie przejdzie m.in. ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi i zakończy się przed PKiN.

Jak podaje wyborcza.pl, przed PKiN rozłożyło się Miasteczko Równości, gdzie nie brakuje ludzi z tęczowymi flagami i parasolkami. Manifestacja na rzecz społeczności LGBT przyciągnęła też krytyków tej inicjatywy. Po drugiej stronie ochraniani przez policję prawicowi aktywiści nawoływali do składania podpisów "przeciwko seksualizacji dzieci”.

Paradę Równości oficjalnie otworzył Rafał Trzaskowski, który przemówił do zgromadzonych. – Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy musi szanować prawa mniejszości – stwierdził prezydent Warszawy. Podziękował też gościom z zagranicy, w tym ambasadorom z Wielkiej Brytanii, Kanady czy Belgii, którzy pojawili się na paradzie.


Dodajmy, że Trzaskowski przemawiał także w języku angielskim. – Widzę tutaj samych uśmiechniętych ludzi z dobrą energią. Bądźmy tu razem, uśmiechajmy się do siebie, dobrze się bawmy – zachęcał wszystkich.


W sieci nie brakuje też zdjęć z warszawskich ulic. Można zobaczyć na nich, jak uczestnicy parady szykowali się do rozpoczęcia wydarzenia.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe