Historyczny triumf Portugalii. Mistrzowie Europy wygrywają pierwszą edycję Ligi Narodów!

Portugalia wygrała Ligę Narodów dzięki bramce Guedesa.
Portugalia wygrała Ligę Narodów dzięki bramce Guedesa. Fot. Instagram / @euro2020
Trzy lata temu zostali mistrzami Europy, teraz podkreślili swoją europejską dominację i wygrali pierwszą edycję Ligi Narodów UEFA. Portugalia w finale nowych rozgrywek pokonała Holandię 1:0. Sam finałowy mecz jednak wielkim widowiskiem nie był.


Spotkanie w Porto na Estadio do Dragao obie drużyny zaczęły bardzo zachowawczo, żeby nie powiedzieć, że leniwie. Jak to czasami mawia się w świecie futbolu, obserwowaliśmy "piłkarskie szachy". Obie drużyny skupiły się głównie na przeszkadzaniu rywalom, a niekoniecznie na zdobywaniu bramek.

W drugiej połowie meczu "Oranje" ruszyli odważniej do ataku, ale gola zdobyli ich rywale. W 60. minucie golkipera Holendrów zaskoczył Guedes, który uderzył niespodziewanie z linii pola karnego - niespodziewanie, ponieważ futbolówka mu generalnie "uciekała". Piłka leciała na tyle mocno i na tyle precyzyjnie do prawego słupka, że przełamała ręce interweniującego Cillessena i wpadła do siatki.Zdobyty gol jednak nie napędził Portugalczyków - Holendrzy ruszyli do ataku, ale nie byli w stanie sforsować bramki, której strzegł Patricio. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie, a Portugalczycy zostali pierwszymi zwycięzcami Ligi Narodów UEFA.Trzecie miejsce w Lidze Narodów zajęła Anglia. "Synowie Albionu" w meczu o najniższy stopień podium pokonali Szwajcarów po rzutach karnych. Przypomnijmy też, że rozgrywki reprezentacja Polski zakończyła już w fazie grupowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki