Nożownik zaatakował księdza we Wrocławiu. Duchowny trafił do szpitala w ciężkim stanie

Parafia Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu – tutaj w poniedziałek rano ksiądz został zaatakowany przez nożownika.
Parafia Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu – tutaj w poniedziałek rano ksiądz został zaatakowany przez nożownika. Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta
Nożownik zaatakował księdza we Wrocławiu na wyspie Piasek w kościele Najświętszej Maryi Panny. Duchowny jest w stanie bardzo ciężkim. Napastnika błyskawicznie zatrzymała policja.


Nieznany zaatakował księdza przed kościołem przy ul. św. Jadwigi we Wrocławiu – podaje RMF FM. Według informacji rozgłośni sprawca ugodził duchownego nożem w klatkę piersiową. Poszkodowany jest w ciężkim stanie.

Wiadomo, że do ataku doszło, kiedy ksiądz szedł do kościoła odprawić poranne nabożeństwo. O zdarzeniu na Twitterze poinformował wrocławski senator PiS Rafał Ślusarz.
Napastnik rzucił się na księdza przed wejściem do świątyni, po czym zbiegł. Policja zatrzymała go po kilkunastu minutach.
Poszkodowany to, jak podaje reporter RMF FM, 48-letni ks. dr Ireneusz Bakalarczyk, notariusz wrocławskiej kurii. Napastnikiem jest 57-letni mężczyzna. Jego motywy pozostają nieznane.

AKTUALIZACJA:

Około południa lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu poinformowali, że ks. Ireneusz Bakalarczyk jest już po operacji. Jego stan określono jako stabilny. Chirurdzy zaopatrzyli wszystkie urazy wewnętrzne w zakresie klatki piersiowej i jamy brzusznej poszkodowanego.

Portal TVP Info podaje, że sprawca ataku to bezdomny. Tuż przed tym, jak ugodził księdza, rozmawiał z duchownym m.in. o przypadkach molestowania seksualnego i pedofilii w Kościele.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN