PiS szykuje już ofensywę na kolejne wybory. Ujawniono, kiedy partia przedstawi program

W lipcu PiS ma ujawnić przynajmniej część swojego programu wyborczego.
W lipcu PiS ma ujawnić przynajmniej część swojego programu wyborczego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Już wiadomo, co Prawo i Sprawiedliwość zaplanowało na kolejne tygodnie. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ujawnił, że partia Jarosława Kaczyńskiego w lipcu ogłosi program wyborczy. A przynajmniej jego część.


Po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS znowu bierze się do pracy. Partia szykuje się już na jesień, kiedy Polacy znowu pójdą głosować – tym razem w wyborach parlamentarnych.

– Przeszliśmy rekonstrukcję, do końca kadencji będziemy realizować rozpoczęte reformy. W tym tygodniu prezes Kaczyński rozpocznie zadaniowanie posłów całej partii jeżeli chodzi o przygotowywanie do wyborów – ujawnił w radiowej Jedynce Michał Dworczyk.

Szef KPRM zdradził więcej szczegółów na temat tego, co planuje ugrupowanie Kaczyńskiego. – Na początku lipca odbędzie się kongres programowy, na którym ma zostać przedstawiony program bądź poważna część programu na ewentualne kolejne cztery lata rządzenia – podkreślił.

Jeszcze w tym tygodniu zbiorą się także komitet polityczny i komitet wykonawczy partii, o czym 10 czerwca informował Jarosław Kaczyński.

Zwycięstwo PiS
Przypomnijmy, że w majowych wyborach do PE PiS uzyskało 45,38 proc. głosów. Druga była KE z wynikiem 38,47 proc. Trzecie miejsce zajęła Wiosna (6,06 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się Konfederacja (4,55 proc.), Kukiz’15 (3,69 proc.), Lewica Razem (1,24 proc.), Polska Fair Play (0,54 proc.).

źródło: Radiowa Jedynka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...