Duda złożył Trumpowi życzenia z okazji urodzin. "Sto lat" zaśpiewała mu też Polonia

Amerykańska Polonia zaśpiewała Trumpowi "sto lat".
Amerykańska Polonia zaśpiewała Trumpowi "sto lat". Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Andrzej Duda złożył urodzinowe życzenia Donaldowi Trumpowi. Po wystąpieniu, które odbyło się przed przyjęciem zorganizowanym dla polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu, amerykańska Polonia zaśpiewała prezydentowi USA "sto lat".


W środę w Białym Domu urządzono z okazji wizyty polskiej pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych uroczysty bankiet. Andrzej Duda w wystąpieniu, które poprzedzało przyjęcie, postanowił życzyć Donaldowi Trumpowi wszystkiego najlepszego.

– Drodzy przyjaciele, za dwa dni Ameryka będzie świętować wielką rocznicę. To będzie rocznica urodzin 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Wszystkiego najlepszego panie prezydencie. Niech pańskie marzenia stają się rzeczywistością – powiedział po angielsku Duda.

Po tym wystąpieniu znajdujący się na sali Polacy zaśpiewali Trumpowi głośne "sto lat". Trump wraz ze swoją małżonką Melanią zdawali się być całą sytuacją pozytywnie zaskoczeni. Prezydent USA będzie obchodził w najbliższy piątek swoje 73 urodziny.

Podczas spotkania w Białym Domu Andrzej Duda nazwał również Donalda Trumpa "wielkim przyjacielem". – Właśnie w tym miejscu, w Białym Domu, w sercu Stanów Zjednoczonych chcę bardzo mocno podkreślić, że bardzo doceniamy pańskie relacje z pracowitą i lojalną wobec naszych stosunków amerykańską Polonią – podkreślił.


Przypomnijmy, że wizyta polskiej pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się w środę i potrwa do poniedziałku włącznie.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...