Prezydenci upamiętnili Adamowicza. Ks. Isakowicz: Odwiedzili księdza, którego też chciał uśmiercić "zwykły psychol"?

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz uhonorowali wspólnie tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz uhonorowali wspólnie tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Sutryk w środę odsłonili tablicę upamiętniającą tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski na Twitterze wytknął włodarzom Gdańska i Wrocławia, że nie odiwedzili duchownego, którego także zaatakował nożownik.


Wrocław po raz kolejny pokazał solidarność z Gdańskiem i z rodziną tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W środę w centrum stolicy Dolnego Śląska samorządowcy odsłonili tablicę pamiątkową, poświęconą byłemu prezydentowi Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz na Twitterze zamieściła zdjęcia z wizyty we Wrocławiu. "Moim marzeniem jest, żeby pamięć o Nim, jego przesłaniu i dziedzictwie towarzyszyła nam codziennie" – napisała. Na jej post szybko zareagował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Czy pani prezydent Dulkiewicz będąc we Wrocławiu odwiedziła wraz z Jackiem Sutrykiem ciężko rannego księdza, którego chciał uśmiercić jak Adamowicza "zwykły psychol"? Przesłała Pani przynajmniej wyrazy solidarności?" – zapytał na Twitterze duchowny. W poniedziałek 57-letni bezdomny zaatakował księdza przed kościołem we Wrocławiu. Duchowny szybko trafił do szpitala, przeszedł operację.

Ale na tym ksiądz Isakowicz-Zalewski nie zakończył. Parę godzin później duchowny na Twitterze zwrócił się do Jacka Sutryka. Wytknął prezydentowi Wrocławia, że ten w mediach społecznościowych nie zamieścił żadnego wpisu o ataku na księdza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN