"Polska podzielona na pół". Synoptycy ostrzegają, że najgorsze w pogodzie dopiero przed nami

Burze z gradem pojawią się na terenie woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Burze z gradem pojawią się na terenie woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Fot. Piotr Gutkowski / Agencja Gazeta
Na wschodzie Polski wciąż utrzymują się ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem. IMGW wydało także alerty dla województwa pomorskiego i zachodniopomoroskiego – na Północy będzie można spodziewać się groźnego gradobicia.


Niebezpieczne burze można było zaobserwować już w środę wieczorem nad województwem dolnośląskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim – miejscami spadło tam 40 mm deszczu na m. kw. Silne wiatry spowodowały też mnóstwo zniszczeń, w tym m.in. liczne awarie energetyczne oraz powalone drzewa.

Na terenie połowy Polski wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w związku z wysokimi temperaturami. Zagrożone falą niebezpiecznych upałów są województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie i częściowo opolskie.

W związku ze zbliżającymi się burzami z gradem, IMGW wydało również ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Pomorza i Pomorza Zachodniego. Opady deszczu mogą wystąpić w całej Polsce.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek najwyższej temperaturę zobaczą na termometrach mieszkańcy stolicy. W Warszawie ma być tego dnia 33 st. Nieco niższa temperaturę (31 i 32 st.) zaobserwować będzie można m.in. w Krakowie, Suwałkach oraz Lublinie.


źródło:
IMGW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN