Będzie zakaz sprzedaży książki Piątka o Morawieckim? Domaga się tego "dobry znajomy premiera"

Książka "Morawiecki i jego tajemnice" jest bardzo nie w smak obecnemu premierowi
Książka "Morawiecki i jego tajemnice" jest bardzo nie w smak obecnemu premierowi Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nad książką "Morawiecki i jego tajemnice" Tomasza Piątka zawisły czarne chmury. Do sądu wpłynął właśnie wniosek o zakazanie jej sprzedaży. Jednak nie złożył go ani sam premier, ani nikt z jego partii.


Tomasz Piątek raczej nie jest lubiany przez PiS. Po książce "Macierewicz i jego tajemnice" przyszedł czas na kogoś postawionego wyżej w politycznej hierarchii. Książka "Morawiecki i jego tajemnice" – o której dziennikarz opowiadał portalowi naTemat w wywiadzie – bierze na celownik samego premiera.

Jednak teraz dystrybucja książki, która weszła do księgarń w maju, stoi pod dużym znakiem zapytania. Piątek poinformował na Facebooku, że miliarder Tomasz Misiak, przedsiębiorca, były senator i "dobry znajomy premiera", chce zakazać sprzedaży "Morawieckiego i jego tajemnic".

Dlaczego? "Misiak twierdzi, że obrażają go informacje o jego powiązaniach z Mateuszem Morawieckim, Markiem Falentą i Rosją. Tymczasem informacje te pochodzą m.in. z Krajowego Rejestru Sądowego, ze strony internetowej firmy Misiaka (Work Service) oraz z opublikowanych rozmów Morawieckiego, nagranych w restauracji Sowa & Przyjaciele" – tłumaczył Piątek. Pisarz zaapelował również o czytanie jego książki "póki jeszcze można" Misiak nie złożył do sądu żadnego pozwu, ale jedynie wniosek o wstrzymanie sprzedaży. Ten nie został jeszcze rozpatrzony.


W komentarzach internauci spekulują jednak, że być może przyczyna takiej decyzji przedsiębiorcy jest całkiem inna, niż ta oficjalna. "Boją się", "Muszą nieźle portkami trząchać, że chcą zakazać sprzedaży książki", "Początkowo udawali spokój, a teraz działają. Wydaje im się, że nikt nie zauważy. Trzeba o tym trąbić" – brzmią niektóre z nich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"
0 0"Jak po pobiciach". Chirurg z Warszawy opisał, jak "składał" twarz 19-latka – ostrzega przed hulajnogami