Kinga Duda pozostaje w cieniu rodziców. Ile ma lat, co robi, gdzie mieszka córka Andrzeja i Agaty Dudy?

Kinga Duda jest córką Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. 24-latka stara się unikać medialnego rozgłosu.
Kinga Duda jest córką Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. 24-latka stara się unikać medialnego rozgłosu. Fot. Facebook / Jagiellonian University Vis Moot Team
Kinga Duda raczej unika medialnego rozgłosu, ale jako córka pary prezydenckiej czasami znajduje się w centrum uwagi. 24-latka z Krakowa niedawno skończyła studia, a ostatnio pojawiła się u boku rodziców podczas oficjalnej wizyty w Białym Domu.


Kinga Duda jest córką Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Urodziła się w Krakowie w 1995 roku. W stolicy Małopolski 24-latka studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tym samym poszła w ślady ojca, który także kończył ten kierunek.

Wzorowa studentka
Kinga Duda rzadko pokazuje się publicznie. Wiadomo jednak, że była uznawana za jedną z najlepszych studentek prawa UJ. Niedawno reprezentowała krakowską uczelnię w międzynarodowym konkursie prawniczym razem z dwiema innymi studentkami. Jej zespół otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Kiedy obroniła tytuł magistra, prezydent Duda chwalił się tym w mediach społecznościowych.


Kinga Duda – zainteresowania
Z opisu na profilu społecznościowym Uniwersytetu Jagiellońskiego jeszcze niedawno można było dowiedzieć się, że jej głównymi zainteresowaniami są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne oraz metody alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów. 


Świetnie włada językiem angielskim oraz uczy się języka niemieckiego. Latem 2017 roku odbyła praktykę w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. Prywatnie uwielbia jeździć na nartach, czytać książki oraz podróżować.

Kinga Duda – życie prywatne
Córka pary prezydenckiej nie ma łatwo, jeśli chodzi o ochronę życia prywatnego. W ostatnim czasie dużo mówiło się o jej możliwym związku z Maciejem Musiałem. Aktor niedawno był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego i zdradził kulisy tej znajomości.


– Nie byliśmy razem, ale to miła dziewczyna. Poznaliśmy się przez wspólnego znajomego. Kiedy pan Andrzej został prezydentem, to w trakcie wieczoru wyborczego znalazłem ją na Facebooku i zaczepiłem ją tam. I potem trochę pisaliśmy, później spotkaliśmy się na imprezie znajomego – opowiadał.

Kinga Duda w Białym Domu
W czerwcu córka prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy uczestniczyła wraz z rodzicami w spotkaniu z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. 24-latka zachwyciła wszystkich swoją stylizacją. Mówi się nawet o tym, że przyćmiła wyglądem samą Melanię Trump.

W kontekście tej wizyty nie zabrakło też kontrowersji. Spekulowano, kto tak naprawdę zapłacił za wyjazd Kingi Dudy do USA. Głos w tej sprawie zabrał prezydent Duda, który stanowczo stwierdził, że "polski podatnik nie dokłada do tego ani grosza".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Już nie opozycja, a współrządzący! Senacka większość anty-PiS potwierdzona
PILNE 0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Koniec opozycji totalnej". Kaczyński niespodziewanie wszedł na sejmową mównicę
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem