Gdzie mieszka i studiuje Kinga Duda? Córka prezydenta to niezwykle uzdolniona studentka

Kinga Duda mieszka i studiuje w Krakowie.
Kinga Duda mieszka i studiuje w Krakowie. Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Jeszcze do czasu wyborów prezydenckich w 2015 roku wówczas nastoletnia Kinga Duda nie była szerzej znaną postacią w mediach. Jednak gdy jej ojciec Andrzej Duda został prezydentem, zainteresowanie wokół jej osoby gwałtownie wzrosło.

Śladami ojca
22-latka, córka Andrzeja i Agaty Kornhauser-Dudy, urodziła się w Krakowie w 1995 roku. Kinga Duda mieszka i studiuje w Krakowie. Obecnie jest studentką 4. roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Można powiedzieć, że podąża tym samym szlakiem co jej ojciec, który także studiował prawo.

Według opisu, który pojawił się na profilu społecznościowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, jej głównymi zainteresowaniami są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne oraz metody alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów.

Nienaganna opinia
Według rówieśników Kinga Duda jest bardzo elokwentną i pewną siebie osobą. "Fakty" TVN przeprowadziły swego czasu rozmowy z kolegami córki prezydenta i wszyscy jednogłośnie ją wychwalali. – Wyróżnia się aktywnością, ale też inteligencją, potrafi się wysłowić, tak jak w sumie jej tata – powiedział jeden z kolegów. – Naprawdę osoba godna córki prezydenta Polski - dodał inny student.

Tak jak było to w przypadku Marty Kaczyńskiej, Kinga stara się nie udzielać medialnie. Nawet, gdy uczestniczyła w kampanii prezydenckiej swojego ojca, praktycznie nie wypowiadała się na temat wyborów. Chwalony jest również jej styl, które media porównują do elegancji jej matki Agaty.Uzdolniona studentka
Kinga Duda to wyjątkowo ambitna i zdolna osoba. Zdążyła już reprezentować swoją uczelnię w międzynarodowych konkursach jak FDI Moot oraz zdobyła wyróżnienie za udział w Szkole Prawa Amerykańskiego. Pod koniec 2017 roku została wybrana przez Uniwersytet Jagielloński do drużyny, która będzie reprezentować uczelnię podczas międzynarodowego konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition w Wiedniu.

Świetnie włada językiem angielskim oraz uczy się języka niemieckiego. Latem 2017 roku odbyła praktykę w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. Prywatnie uwielbia jeździć na nartach, czytać książki oraz podróżować.
Trwa ładowanie komentarzy...