Ten fakt długo był sekretem Patryka Vegi. Dlaczego reżyser zmienił nazwisko?

Patryk Vega zmienił nazwisko. Wszystko przez to, że wychowywał się bez ojca.
Patryk Vega zmienił nazwisko. Wszystko przez to, że wychowywał się bez ojca. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Patryk Vega to jeden z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów ostatnich lat. Mało kto wie jednak, że twórca zdecydował się na zmianę nazwiska. Dlaczego? Wyjaśniamy.


Patryk Vega urodził się 2 stycznia 1977 r. w Warszawie. Reżyser, który ma na koncie takie kinowe hity, jak "Kobiety mafii", "Botoks" czy serię "Pitbull", w przeszłości identyfikował się jednak innym nazwiskiem.

O swoim sekrecie Vega opowiedział w rozmowie z magazynem "VIVA". Okazało się, że znany twórca ma tak naprawdę na nazwisko Krzemieniecki, ale gwiazdor zmienił je na takie, z którym się bardziej utożsamia.

Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko?
Wszystko przez trudne dzieciństwo, które ma związek z tatą artysty. – Nie identyfikowałem się z moim prawdziwym nazwiskiem, bo nie było przy mnie ojca. A myślałem, że w wieku 20 lat dostanę Oscara i uznałem, że Vega dobrze brzmi po angielsku – tłumaczył w rozmowie z "VIVĄ".

Twórca przyznał, że ze swoim ojcem spotkał się po 30 latach, ale było za późno na zbudowanie bliskiej relacji. – Nie czuję do niego ani nienawiści, ani miłości. Nie czuję w ogóle nic, bo jest to dla mnie obcy człowiek. Ale przez to, że nie miałem w domu wzorca ojca, to cały czas się tego uczę – dodał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...