Rolnicy potwierdzają, że z nową partią to nie żarty. Lider Prawdy zdradził, w jaki wynik celuje

Michał Kołodziejczak przekonuje, że jego partia Prawda może osiągnąć dwucyfrowy wynik jesienią.
Michał Kołodziejczak przekonuje, że jego partia Prawda może osiągnąć dwucyfrowy wynik jesienią. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Spore zaciekawienie (a wśród niektórych niepokój...) na scenie politycznej wywołało utworzenie nowej partii o nazwie Prawda. Jej założycielem jest Michał Kołodziejczak, który już wielokrotnie dał się poznać jako lider środowisk rolniczych. W sobotę na antenie Radia ZET zdradził on wielkie polityczne ambicje.


– Gdybyśmy szli po 3 proc., powielalibyśmy błąd wielu partii politycznych, których głównym celem jest przeżycie – stwierdził szef Prawdy w rozmowie z Joanną Komolką z Radia ZET. – Na pewno, gdybym powiedział, że dzisiaj idziemy po to, by przejąć większość władzy... Byłoby nam to trudno zrobić, bo faktycznie podział polityczny jest taki, jak widzimy – sondaże pokazują jasno – dodał trzeźwo Michał Kołodziejczak.

Jednocześnie zaznaczył on, że środowisko rolnicze nie zamierza wchodzić do wielkiej polityki dla zabawy. – Chcemy być game changerem, chcemy zrobić zmiany. I wiemy, że do tego dzisiaj nie potrzeba 30 proc. Na jaki wynik liczymy? Byłbym zadowolony, gdyby był to wynik dwucyfrowy – tłumaczył.

Na antenie Radia ZET lider Prawdy potwierdził, że nowe ugrupowanie największym zagrożeniem powinno być dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. – My ludzi z PSL zapraszamy do nas – mówił Kołodziejczak. Zaznaczył jednak, że to zaproszenie raczej nie jest skierowane do aktualnego szefostwa ludowców.


Pytany o otwartość na rozmowy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, szef Prawdy odpowiedział, iż "ciężko rozmawia się z osobami, które przybierają takie barwy, jakie akurat będą popularne, raz tęczowy, raz zielony". – Takim kameleonom mówmy: nie, stop! – podkreślił Michał Kołodziejczak.

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce