Kto zamordował 10-letnią Kristinę? "Trop pedofila z Piekar Śląskich również badamy"

Piotr Boszko jest poszukiwany za pedofilię od 2016 r.
Piotr Boszko jest poszukiwany za pedofilię od 2016 r. Fot. Facebook / Detektyw Weremczuk & Wspólnicy
Poszukiwany od 2016 roku za pedofilię Piotr Boszko może być podejrzanym w sprawie gwałtu i morderstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. – Prosimy o przekazywanie nawet z pozoru nawet błahych informacji, które finalnie mogą się okazać bardzo istotne – apeluje rzecznik świdnickiej prokuratury.


"Łowca pedofilów" rzuca podejrzenie
Znany jako "łowca pedofilów" Krzysztof Dymkowski poinformował na Facebooku, że jeden z mieszkańców gminy, w której została zgwałcona i zamordowana Kristina, widział mężczyznę odpowiadającego rysopisowi Piotra Boszko w pobliżu miejsca zbrodni. Podobne ustalenia podaje jedno ze znanych biur detektywistycznych.– Sprawdzamy różne tropy, przyjmujemy różne wersje. Trop pedofila z Piekar Śląskich również badamy – mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – Piotr Boszko jest poszukiwany od 2016 roku. Cały czas prowadzimy czynności aby zatrzymać tego mężczyznę – zapewniał w "Esce" Oficer Prasowy KMP w Piekarach Ślaskich sierż. szt. Dariusz Dobrzański.


Pedofil ścigany od dawna
Piotr Boszko jest pedofilem skazanym za "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczanie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzanie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania" oraz za przestępstwo przeciwko wolności. Za popełnione przestępstwo dostał wyrok 5 lat pozbawienia wolności.


Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Pochodzi z Bytomia, jednak ostatnio był zameldowany w Piekarach Śląskich. Piotr Boszko waży ok. 70-89 kg i ma nieco powyżej 170 cm wzrostu. To łysiejący mężczyzna o prostych ciemnych włosach. Ma ciemne oczy, średnie czoło, owalną twarz i nie posiada zarostu.


Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich (tel. 32 393 62 00) lub z najbliższą jednostką policji. Zgłoszenia przyjmuje też Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu pod nr tel. 71 340-36-50, 71 782 41 08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub 112.

Źródło: "Rzeczpospolita", "Eska"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką