"Wypierd*lać z Jasnej Góry!". Pokaz niezwykłej agresji podczas Marszu Równości w Częstochowie

Marsz Równości w Częstochowie wielokrotnie próbowali zablokować przeciwnicy LGBT
Marsz Równości w Częstochowie wielokrotnie próbowali zablokować przeciwnicy LGBT Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
W Częstochowie starły się w niedzielę dwa światy – tęczowy Marsz Równości i przeciwnicy tolerancji "broniący" Jasnej Góry. Niedzielne manifestacje zabezpieczały setki mundurowych. W pewnym momencie w ruch poszedł gaz pieprzowy.


Policja broniła dziś Jasnej Góry niczym rycerze w 1655 roku. Wszystko przez dwie "konkurencyjne" imprezy: II Marsz Równości oraz mszę w związku z Pielgrzymką Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja. Do zabezpieczenia obu imprez wykorzystano dziesiątki funkcjonariuszy.Policjanci faktycznie byli tam niezbędni, bo mogło by dojść do regularnej bijatyki u podnóża Jasnej Góry. Agresja słowna sięgała zenitu. "Zakaz pedałowania"; "Wypierd*lać"; "Zboczeńcy, mordercy"; "Pedofile, lesby, geje, cała Polska się z was śmieje" – takie hasła skandowała kontrmanifestacja z inicjatywy "Męska obrona Jasnej Góry przeciw paradzie LGBT".

Z drugiej strony słychać było "Miłość, wolność, tolerancja", a osoby biorące udział w Marszu Równości posyłały buziaki i machały do swoich oponentów. Ci ledwo mogli to wytrzymać i gdyby nie policyjna ochrona, to zapewne rzuciliby się na ludzi w tęczowych kolorach.
"Wypierd*lać z Jasnej Góry!" – to było ulubione hasło mężczyzn z Częstochowy, które słychać na poniższym nagraniu.Policjanci w pewnym momencie przestali radzić sobie z blokującym tłumem i rozpylili gaz pieprzowy w kierunku grupy agresywnych kontrmanifestantów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...