Radio Maryja pokazało, jak policja "broni" Jasnej Góry. Uczestnicy Marszu Równości... niczym Szwedzi

Radio Maryja pokazało na Twitterze jak Policja "broni" Jasnej Góry przed uczestnikami Marszu Równości.
Radio Maryja pokazało na Twitterze jak Policja "broni" Jasnej Góry przed uczestnikami Marszu Równości. Fot. Facebook / Tęczowa Częstochowa / Twitter / Radio Maryja
Dziesiątki funkcjonariuszy policji i kilkanaście policyjnych samochodów blokuje jasnogórski deptak, wieńczący częstochowskie Aleje N.M.P. "To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę" – mówił o Marszu Równości metropolita częstochowski abp Wacław Depo.


W niedzielę o godz. 14 w Częstochowie ruszył II Marsz Równości. Jednocześnie na błoniach Jasnej Góry odbywa się msza święta w związku z Pielgrzymką Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja. Konfrontacja grup o diametralnie różnych światopoglądach jest zatem bardzo możliwa.Do zabezpieczenia imprez wykorzystano dziesiątki funkcjonariuszy policji. Zdaniem Radia Maryja policjanci pełnią jednak o wiele ważniejszą misję niż samo pilnowanie porządku. Oni "bronią Jasnej Góry" – czytamy w tweecie udostępnionym przez rozgłośnię o. Tadeusza Rydzyka.

"Spotkajmy się o 14:00 na końcu al. Henryka Sienkiewicza, u podnóża Jasnej Góry (mapka niebawem). Stamtąd wyruszymy, aby głosić i rozpowszechniać miłość, równość, akceptację, solidarność oraz antyfaszyzm na terenie całej Częstochowy. Ponieważ to już druga edycja, tym razem przejdziemy pod hasłem 'CZĘSTOCHOWA TĘCZY NIE CHOWA!'. Gwarantujemy, że w tym roku będziemy maszerować jeszcze dłużej, zapewnimy miastu jeszcze większą dawką energii, a sami będziemy bawić się jeszcze lepiej!" – można było przeczytać na stronie wydarzenia organizowanego przez Tęczową Częstochowę.Przeciwko osobom LGBT zawiązała się inicjatywa "Męska obrona Jasnej Góry przeciw paradzie LGBT".

"Zapraszamy wszystkich gorliwych i odważnych mężczyzn, by stanęli razem ramię w ramię, u stóp swojej Królowej i modlili się o łaskę nawrócenia dla organizatorów marszu, jak również jego uczestników. Pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy sodomii, które wołają do Niego o pomstę oraz za zgorszenie i deprawację najmłodszych" – napisali organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.


Metropolita częstochowski, abp Wacław Depo, nazywa II Marsz Równości "celową prowokacją". – Marsz Równości w tym samym dniu, kiedy zaplanowana jest przybywająca od lat tradycyjna pielgrzymka dzieci na Jasną Górę, nie jest przypadkiem. To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę – mówił hierarcha.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie