Nowe informacje ws. zabójstwa Kristiny D. Policja od początku typowała zatrzymanego 22-latka

Ciało 10-letniej Kristiny znaleziono w lesie położonym sześć kilometrów od Mrowin
Ciało 10-letniej Kristiny znaleziono w lesie położonym sześć kilometrów od Mrowin Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Wiadomo już, że zatrzymany przez policję mężczyzna ma 22-lata i był od początku typowany przez śledczych jako sprawca zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jeszcze nie usłyszał zarzutów, ale policyjny konwój dotarł już do prokuratury w Świdnicy.


Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka na antenie TVN24 podał, że 22-latek od początku był typowany na potencjalnego sprawcę. Został zatrzymany w niedzielę po południu na terenie województwa dolnośląskiego. Jeszcze nie usłyszał zarzutów. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, podejrzewany nie pochodzi z samych Morwin. Jest jednak mieszkańcem Dolnego Śląska.

Natomiast Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy podczas wieczornej konferencji prasowej podkreślił, że 22-latek nie miał nic wspólnego z innymi wcześniej zatrzymywanymi osobami. W Świdnicy cały czas trwają intensywne czynności procesowe, zatrzymany wkrótce będzie przesłuchany.

10-letnia Kristina D. z Mrowin na Dolnym Śląsku zaginęła w czwartkowe popołudnie. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania jeszcze tego samego dnia zakończyły się odnalezieniem zwłok dziewczynki w lesie pod Imbramowicami. Od tego czasu trwały poszukiwania mordercy Kristiny.W niedzielę poinformowano, że domniemany morderca został zatrzymany. "Jesteśmy przekonani, że Prokuratura przestawi zarzuty mężczyźnie" – czytamy na profilu policji na Twitterze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...