W niedzielę na Ursus wróci PRL. Strajkujący opowiedzą swoje historie na Pikniku Czerwiec'76

W najbliższą niedzielę na Ursus wróci komuna.
W najbliższą niedzielę na Ursus wróci komuna. Fot. Urząd Miasta st. Warszawy
Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Ursusa (i nie tylko) będą mieli niezwykłą okazję spotkania z żywą historią. W 43. rocznicę strajków Czerwca'76 uczestnicy tamtych wydarzeń podzielą się swoimi wspomnieniami. Wszystko w ramach Pikniku Czerwiec'76, który przeniesie warszawską dzielnicę w rzeczywistość Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.


Data Pikniku Czerwiec'76 pokrywa się z Dniem Ojca, więc jeśli wasz tato lubi historię, a nie wiedzieliście, gdzie go zabrać, to już macie gdzie. Piknik rozpocznie się o godz. 15 w Parku Czechowickim przy ulicy Spisaka. Impreza ma na celu upamiętnienie 43. rocznicy strajków w fabryce Ursus, które dokładnie odbyły się 25 czerwca 1976 r.

Piknik Czerwiec '76 to idealna okazja do wyjścia dla całych rodzin. Na koniec długiego weekendu na najmłodszych będą czekały dmuchańce, bungee, gry i zabawy podwórkowe (klasy, czekolada, skakanie przez gumę, skakankę itp.); rodzinne gry planszowe, żonglowanie, dla najmłodszych - kącik malucha z tunelem animacyjnym, stanowiska historyczne dedykowane dzieciom, na których własnoręcznie będą mogły wykonać m.in. ulotki, znaczki, mini graffiti i inne.
Powrót do przeszłości
Park Czechowicki przez kilka godzin będzie przypominał PRL-owską rzeczywistość. Uczestnicy zabawy otrzymają karty do gry w formie dawnych kartek na mięso i zostaną podzieleni na patrole. Celem gry jest wykonanie wszystkich przygotowanych zadań, m.in. drukowanie ulotek, obsługa radiostacji wojskowej, rozwinięcie linii telefonu polowego czy tworzenie pieczęci ze znakami graficznymi Ursusa lub Solidarności Walczącej. W ich realizacji będą przeszkadzali funkcjonariusze MO.

Uczestnicy Pikniku Czerwiec'76 będą mieli zatem możliwość poczucia na własnej skórze, jak przez poświęcenie wielu ludzi Polska wstawała do wolności. Dla niektórych będzie to na pewno wyjątkowa podróż wehikułem czasu do lat młodości. Inni po raz pierwszy poczują klimat dekady rządów Edwarda Gierka.


W czasie imprezy powstanie mural ( przy udziale uczestników pikniku), upamiętniający m.in. strajki w ZM "Ursus" w 1976 roku, ale także powstanie Solidarności.
Na scenie amfiteatru parku Czechowickiego zostaną rozdane nagrody dla laureatów konkursów szkolnych dotyczących wydarzeń Czerwca’76, zespół muzyczny nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ursusie wykona repertuar wolnościowy, a od godziny 19:00 rozpocznie się koncert muzyczny. Jako pierwszy wystąpi Ikarus Feel, po nim o godzinie 20:30 zobaczymy gwiazdę wieczoru - zespół LAO CHE.

Materiał powstał we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą – Dzielnicą Ursus

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię