Tusk nie dał się zagiąć w czasie przesłuchania. Polityk PiS wycofał się ze swoich słów

Kazimierz Smoliński wycofał się ze swoich słów podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. VAT.
Kazimierz Smoliński wycofał się ze swoich słów podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. VAT. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Donald Tusk zeznaje przed sejmową komisją do spraw VAT. W trakcie posiedzenia były premier oburzył się po sugestii Kazimierza Smolińskiego, że poprzedni rząd nic nie zrobił ws. walki z wyłudzeniami. Polityk PiS po jednym zdaniu Tuska musiał wycofać się ze swoich słów.


W poniedziałek przed sejmową komisją do spraw VAT stawił się Donald Tusk. Wiceszef komisji, poseł PiS Kazimierz Smoliński zapowiedział wcześniej, że ma mnóstwo pytań do szefa Rady Europejskiej, i jak się okazało – nie zawiódł.

Sytuacja, o której mowa, miała miejsce w momencie, kiedy Smoliński dostał swoje "pięćdziesiąt minut". Polityk zapytał, czy rząd PO-PSL nie zastanawiał się nad podjęciem działań związanych z uszczelnieniem VAT. Padło stwierdzenie, że poprzedni rząd nic nie zrobił w tej sprawie.

– W waszej ocenie działania mojego rządu były zbyt powolne – odparł Tusk. Po tych słowach Smoliński przerwał byłemu premierowi i stwierdził, że komisja nie wydała żadnej oceny.

– Problem zgłoszony przez obywateli czy przedsiębiorców jest potem długo oceniany przez legislatorów. Wszystkie ekipy potwierdzą tezę, że to nie jest coś, co można zrobić z dnia dna dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Rozwiązania trzeba uzgodnić, przegłosować, przedyskutować z opozycją. Tu mam rejestr tego co zostało zrobione – nie odpuszczał Donald Tusk. 


Co na to Smoliński? Członkowi komisji zabrakło argumentów. – Cofam słowa, że nic nie zrobiliście – odpowiedział wiceprzewodniczący komisji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu