"Jest w ramionach Pana Boga". Zmarł młody zakonnik, którego w szpitalu odwiedzał prezydent Duda

Ksiądz Michał Łos zmarł w wieku 31 lat
Ksiądz Michał Łos zmarł w wieku 31 lat Fot. Facebook / Orioniści - Prowincja Polska
W wieku 31 lat odszedł zakonnik Michał Łos, który zmagał się z rakiem. Choroba nie odsunęła go jednak od Boga, wręcz przeciwnie – święcenia kapłańskie przyjął w szpitalu. Jego hart ducha doceniał m.in. prezydent Andrzej Duda.


Historia księdza Michała Łosa poruszyła całą Polskę. 24 maja zakonnik przyjął święcenia kapłańskie – ceremonia odbyła się jednak na szpitalnym łóżku i za specjalną zgodą papieża Franciszka. Wszystko przez chorobę nowotworową, z którą zmaga się duchowny. Ciężki stan pacjenta nie pozwolił na normalny przebieg udzielania sakramentu.

7 czerwca Michał Łos obchodził 31. urodziny. Młody ksiądz świętował w szpitalu, ale mógł liczyć na wizytę wyjątkowego gościa. Specjalnie do jubilata przyjechał Andrzej Duda, by osobiście złożyć mu życzenia. Na zakończenie spotkania ks. Michał udzielił prezydentowi prymicyjnego błogosławieństwa.Niestety zakonnik zmarł w poniedziałek, o czym powiadomił zakon orionistów na Facebooku. "Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie" – brzmi wzruszający post.Hołd zmarłemu oddał także prezydent Duda na Twitterze. "Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca" – napisał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii