Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Marcin Horała z PiS podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. wyłudzeń VAT. 17 czerwca przesłuchiwano Donalda Tuska.
Marcin Horała z PiS podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. wyłudzeń VAT. 17 czerwca przesłuchiwano Donalda Tuska. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marcin Horała w TVN24 próbował udowodnić, że luka w VAT za rządów PO z roku na rok była coraz większa, a odkąd przy władzy jest PiS, luka zmniejsza się. Konrad Piasecki na Twitterze pokazał, że prawda wygląda inaczej.


Marcin Horała z PiS jest przewodniczącym sejmowej komisji ds. wyłudzeń VAT. Na antenie TVN24 poruszono więc wątek poniedziałkowego przesłuchania Donalda Tuska, ale także ogólnej sytuacji wokół VAT. – Luka z roku na rok jest coraz mniejsza. A za rządów Platformy była coraz większa – zapewniał polityk.

Konrad Piasecki jeszcze przed rozmową z Horałą na Twitterze pokazał swoje wyliczenia, z których wynika, że wersja polityka PiS nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

"W czasie trzech lat rządów PiS luka w VAT wyniosła ok. 85 miliardów. Średnio - 28 mld rocznie. Czyli można by powiedzieć, że gdyby zdołano ją zredukować - starczyłoby na program 1000+. I to są właśnie słabości prostej propagandy rządzących w tej sprawie" – wyjaśnił dziennikarz.

Dyskusja rozwinęła się po wpisie innego użytkownika.


A swoją wersję przedstawiła jeszcze dziennikarka Dominika Długosz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...