"Polacy mają niepodległość w dupie". Jest zwiastun filmu o Józefie Piłsudskim

Borys Szyc wcielił się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego.
Borys Szyc wcielił się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego. Fot. kadr z filmu "Piłsudski" / YouTube
Józef Piłsudski ze zwiastuna, który we wtorek pojawił się w sieci, jest twardy i bezkompromisowy. Bez ogródek mówi o Polakach, z drugiej strony - bez pardonu ripostuje rusofila, dla którego carat jest najlepszym, co przytrafiło się ojczyźnie pod zaborami. Film "Piłsudski" ukaże się we wrześniu.


– Polacy niepodległość mają w dupie – mówi filmowy Józef Piłsudski, w którego postać wcielił się Borys Szyc. Jego Piłsudski ma świdrujące spojrzenie i szaleństwo w oczach. W minutowym zwiastunie pokazany jest także wątek miłosny filmu. A dokładniej losy miłosnego trójkąta, w którym żył Naczelnik.Poza Borysem Szycem w filmie wystąpią także m.in. Magdalena Boczarska (żona) i Maria Dębska (kochanka). Premiera "Piłsudskiego została zaplanowana na 13 września.

Film o Józefie Piłsudskim reżyseruje Michał Rosa, który stoi za takimi produkcjami, jak m.in. popularne seriale "Czas honoru" i "Bodo". Obraz opowiadający o Marszałku nie będzie klasyczną biografią, a opowieścią o człowieku; czasem skomplikowanym i upartym, czasem natchnionym, ale zawsze ukierunkowanym na działanie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...