Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii. W wyspy może uderzyć tsunami

Japońskie media pokazują, które części  kraju są zagrożone.
Japońskie media pokazują, które części kraju są zagrożone. Fot. Twitter.com / @aikentakuone
We wtorek około 80 km na północny wschód od głównej wyspy Japonii - Honsiu, doszło do podwodnego trzęsienia ziemi o sile 6,8 w skali Richtera. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Mieszkańcy północy kraju przygotowują się na uderzenie tsunami - podaje brytyjski "The Sun".


Władze Japonii wydały ostrzeżenie o tsunami, które może uderzyć w północne i wschodnie części kraju. Jest ono efektem trzęsienia ziemi, do którego doszło we wtorek, około 80 km na północny-wschód od wyspy Honsiu, 11 km pod powierzchnią wody. Jak podaje brytyjski "The Sun" miało o no silę 6,8 w skali Richtera. Podobno do północnych plaż już zaczynają docierać większe fale. Ostrzeżenie obowiązuje w regionach Yamagata, Niigata i Ishikawa.

Na razie nie ma żadnych doniesień na temat ofiar lub uszkodzeń wywołanych przez trzęsienie ziemi. W pobliżu epicentrum trzęsienia znajduje się elektrownia atomowa Tepco Kashiwazaki-Kariwa w Niigacie. Póki co nie odnotowano żadnych problemów w jej funkcjonowaniu.

Przypomnijmy, że jedno z ostatnich tsunami, które uderzyło w Japonię spowodowało katastrofę w elektrowni atomowej w Fukushimie.

źródło: "The Sun"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...