Piast trafił najgorzej jak mógł. Już wiadomo, z kim na początek zagra o Ligę Mistrzów

Piast Gliwice w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z BATE Borysów.
Piast Gliwice w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z BATE Borysów. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
To najtrudniejszy z możliwych scenariuszy. Piast Gliwice w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się z BATE Borysów. Swoich rywali w walce o Ligę Europy poznały także Legia Warszawa i Cracovia.


Kibice Piasta Gliwice po tym, jak ich klub zdobył mistrzostw Polski, ostrzą sobie zęby na początek walki o europejskie puchary. I już wiadomo, że łatwo nie będzie. Klub ze Śląska w pierwszej rundzie eliminacji trafił na BATE Borysów, czyli teoretycznie najtrudniejszego możliwego rywala. Polski klub nie był rozstawiony w losowaniu.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 9 i 10 lipca, a rewanże 16 i 17 lipca. Piast najpierw zagra na wyjeździe, później w Gliwicach.

Dodajmy, że BATE to aktualny mistrz Białorusi, a udział w europejskich pucharach to dla tego klubu oczywistość. BATE jest pięciokrotnym uczestnikiem Ligi Mistrzów. Gliwiczanie o LM powalczą po raz pierwszy w historii.

A jak w Lidze Europy?
Swoich rywali w walce o europejskie puchary poznały także Legia Warszawa i Cracovia. Stołeczna drużyna w I rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się ze zwycięzcą pary UE Sant Julia (Andora) / College Europa (Gibraltar).

Z kolei "Pasy" zagrają ze słowacką DAC Dunajską Stredą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".